Novinky

Prečo sú skvelí poslucháči často vysoko inteligentní: Psychoterapeut

0 0

Niekedy sú znaky toho, že je niekto šikovný, ľahko rozpoznateľné. Ostatné darčeky sú jemnejšie.

Ten najlepší: byť dobrým poslucháčom, hovorí psychoterapeut a kariérny kouč z New Yorku Jenny Maenpaa.

Ľudia, ktorí „sú schopní vnímať interakciu holisticky, namiesto toho, aby boli len v danom momente a reagovali na poslednú vec, ktorú ste povedali prvou vecou, ​​ktorá ich napadla“, sú zvyčajne vysoko inteligentní, hovorí Maenpaa pre CNBC Make It.

Táto zručnosť je známa aj ako aktívne počúvanie a vyžaduje si viac než len ticho sedieť, kým niekto hovorí.

“Aktívne počúvanie je, keď vás niekto môže dlho počúvať, skutočne vnímať to, čo hovoríte, a neprerušovať ho,” hovorí Maenpaa. “Aktívni poslucháči odpovedajú otázkami, pretože sú skutočne zvedaví na to, čo hovoríte. Svoje otázky môžu držať v mysli, kým neskončíte, namiesto toho, aby ich prerušovali, aby objasnili alebo zdieľali myšlienku, ktorú mali len preto, že ste im ju pripomenuli.”

Úspešní ľudia môžu túto zručnosť využiť pestovať vzťahy a budovať dôveru a s kolegami, šéfmi, mentormi alebo kýmkoľvek iným okolo nich. Mnohí profesionáli sa domnievajú, že sú aktívnymi poslucháčmi, ale 70 % z nich v skutočnosti prejavuje zlé návyky pri počúvaní na pracovisku, čo vedie k nedorozumeniam a poškodeným priateľstvám. správa University of Southern California za rok 2020.

Niektorí ľudia sú „prirodzene nadaní (zručnosťami aktívneho počúvania) už od útleho veku a často dostávajú spätnú väzbu typu: ‚S tebou sa tak ľahko rozpráva!' alebo ‚Mám pocit, že som jediná osoba v miestnosti, keď sa rozprávame‘,“ hovorí Maenpaa.

Iní môžu túto schopnosť rozvíjať praxou. Udržiavajte očný kontakt so svojimi konverzačnými partnermi, seďte nehybne namiesto ošívania sa a čakajte, kým ľudia dokončia svoje myšlienky, kým prehovoria, psychologička a koučka duševného zdravia Amanda O'Bryanová…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/why-great-listeners-are-often-highly-intelligent-psychotherapist.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.