Novinky

Budovy vyhrievané ľudským teplom: Inovatívny prístup k udržateľnosti

0 0

2024-01-18 16:50:45 – (SITA.sk)

V súčasnej dobe, keď sa celý svet zameriava na ekologické riešenia a udržateľný rozvoj, sa objavuje nový trend v oblasti výstavby a energetiky: budovy vyhrievané ľudským teplom. Od dusných staníc metra v Paríži až po nákupné centrá v USA, tento koncept predstavuje inovatívny prístup k využívaniu energie.

Pôsobivý príklad z Paríža

V srdci Paríža, na Rue de Beaubourg, stojí sedemposchodová budova, ktorá čerpá teplo z neďalekej stanice metra už od roku 2015. Systém, navrhnutý spoločnosťou Paris Habitat, využíva teplý vzduch z metra na vykurovanie 20 bytov a obchodných priestorov v budove. Vďaka tomuto systému je…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vrealitach/budovy-vyhrievane-ludskym-teplom-inovativny-pristup-k-udrzatelnosti/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.