Novinky

Mark Zuckerberg naznačuje, že Meta míňa miliardy na čipy Nvidia AI

0 0

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg hovorí počas podujatia Meta Connect v ústredí spoločnosti Meta v Menlo Park v Kalifornii, 27. septembra 2023.

Josh Edelson | AFP | Getty Images


Meta míňa miliardy dolárov Nvidia populárne počítačové čipy, ktoré sú jadrom výskumu a projektov umelej inteligencie.

Na kotúčoch Instagramu príspevok Zuckerberg vo štvrtok povedal, že „budúca cestovná mapa“ spoločnosti pre AI vyžaduje, aby vybudovala „masívnu výpočtovú infraštruktúru“. Do konca roku 2024 Zuckerberg povedal, že infraštruktúra bude zahŕňať 350 000 Grafické karty H100 od Nvidie.

Zuckerberg neuviedol, koľko grafických procesorových jednotiek (GPU) už spoločnosť kúpila, ale H100 sa na trh dostal až koncom roka 2022, a to bolo v obmedzenej ponuke. Analytici spoločnosti Raymond James odhadujú, že Nvidia predáva H100 za 25 000 až 30 000 USD a ďalej eBay môžu stáť viac ako 40 000 dolárov. Ak by Meta platila na spodnej hranici cenového rozpätia, predstavovalo by to takmer 9 miliárd dolárov vo výdavkoch.

Okrem toho Zuckerberg povedal, že výpočtová infraštruktúra Meta bude obsahovať „takmer 600 000 ekvivalentov H100 výpočtov, ak zahrniete ďalšie GPU“. V decembri technologické spoločnosti ako Meta, OpenAI a Microsoft povedali, že použijú nové Počítačové čipy Instinct MI300X AI od AMD.

Spoločnosť Meta potrebuje tieto výkonné počítačové čipy, pretože vykonáva výskum v oblasti umelej všeobecnej inteligencie (AGI), čo je podľa Zuckerberga „dlhodobá vízia“ spoločnosti. OpenAI a jednotka DeepMind spoločnosti Google tiež skúmajú AGI, futuristickú formu AI, ktorá je porovnateľná s inteligenciou na ľudskej úrovni.

Hlavný vedec Meta Yann LeCun zdôraznil dôležitosť GPU počas mediálneho podujatia v San Franciscu minulý mesiac.

„(Ak si myslíte, že AGI je in, tým viac GPU si musíte kúpiť,“ povedal vtedy LeCun. Pokiaľ ide o CEO Nvidie Jensena Huanga, LeCun povedal…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/mark-zuckerberg-indicates-meta-is-spending-billions-on-nvidia-ai-chips.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.