Novinky

Akciové trhy: Dow prerušil sériu strát

0 0

Obchodníci pracujú na pôde newyorskej burzy počas popoludňajšieho obchodovania 17. januára 2024 v New Yorku.

Michael M. Santiago | Getty Images Novinky | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho nového bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Dow snaps 3 dni poklesu
Modrý čip
Priemyselný priemer Dow Jones vzrástol štvrtok po páde na tri dni za sebou, pričom ostatné hlavné indexy tiež končia vyššie. Indexy Wall Street posilnil o 3,3 % nárast akcií spoločnosti Apple po tom, čo Bank of America povýšila spoločnosť na nákupný rating. európske akcie zatvorené vyššie tiež, ale akcie britského maloobchodného predajcu luxusných hodiniek Watches of Switzerland počas toho klesli o 36 %. znížiť svoje ročné usmernenia.

Disney nový cieľ aktivistov
Aktivistický investor Nelson Peltz má oči upreté na Disneyho. Peltzov Trian Fund Management spolu s bývalým Disney Finančný riaditeľ Jay Rasulo plánuje spustiť zástupný boj o získanie miest v predstavenstve Disney. Peltz povedal, že on a Rasulo budú ako “Batman a Robin” v rozhovore pre CNBC, ak budú zvolení.

India robí vlnky v Davose
India je objavovať kúzlo a dvoriť sa investorom Svetové ekonomické fórum v Davose vo Švajčiarsku. Najľudnatejšia krajina sveta ponúkala tri kľúčové prvky – svoj rastový príbeh, digitálnu infraštruktúru a rozvíjajúci sa ekosystém startupov. Veľké indické technologické firmy na fóre tiež predviedli svoje využitie umelej inteligencie.

Bitcoin za 40 000 dolárov
Bitcoin hje to úroveň 40 000 dolárov Štvrtok uprostred širokého výpredaja v kryptomenách. Analytici označili pokles za „korekciu po spustení ETF“, keďže investori zarobili. Najpopulárnejšia kryptomena na svete mala…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/19/stock-markets-dow-breaks-losing-streak.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.