Novinky

ZMOS má výhrady k tomu, aby územné plány obcí a miest neboli rešpektované

0 0

2024-01-18 16:54:41 – (SITA.sk)

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) nespochybňuje potrebu návrhu zákona o mimoriadnych opatreniach pre strategické plánovanie. V súčasnosti však neakceptuje požiadavku, aby neboli rešpektované územné plány obcí a miest.

Pilier výstavby samosprávy

Predseda ZMOS Jozef Božík informoval, že o obsahu navrhnutého zákona, ktorý pripravilo Ministerstvo dopravy SR, budú ešte rokovať.

„Chceme podporiť budovanie veľkých investícií. Obava je v návrhu, že územný plán nie je nedoknuteľný,“ upozornil s tým, že samosprávy vnímajú územný plán ako zákon o obecnom zriadení.

„Je to pilier výstavby samosprávy. V…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/zdruzenie-miest-a-obci-slovenska-ma-vyhrady-k-tomu-aby-uzemne-plany-obci-a-miest-neboli-respektovane/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.