Novinky

Ukrajina odmieta vzťah medzi Trumpom a Putinom, odstraňuje obavy z amerických volieb

0 0

Minister zahraničných vecí Ukrajiny Dmytro Kuleba sa zúčastňuje na spoločnom brífingu s ministrom zahraničných vecí Holandska Hanke Bruins Slotom.

Budúce vydavateľstvo | Getty Images

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vo štvrtok pre CNBC povedal, že si nemyslí, že by došlo k veľkému posunu v podpore od jeho krajiny, ak by bol Donald Trump znovuzvolený za prezidenta USA koncom tohto roka.

Kuleba povedal: “Takže verím, že existuje potenciál pre (ruského prezidenta Vladimira) Putina a Trumpa dohodnúť sa na niečom za chrbtom Ukrajiny, ak sa Trump stane prezidentom? Nie.”

“A nielen ja rozmýšľam nahlas, je to realita, ktorá diktuje pochopenie dynamiky,” povedal v rozhovore so Stevom Sedgwickom zo CNBC na Svetovom ekonomickom fóre v Davose o prebiehajúcej vojne Ukrajiny s Ruskom.

Kuleba sa odvolal na Trumpov súhlas so sankciami na Nord Stream 2, hlavný ruský plynovod do Európy. Dodal, že Trump bol tiež „prvým, kto predal smrtiace zbrane Ukrajine“.

Na otázku ukrajinského prezidenta Volodymyra v utorok v Davose o potenciáli Trumpa na druhé funkčné obdobie povedal Zelenskyy: “Len jeden človek nemôže zmeniť celý národ – to je moje presvedčenie.”

Dokážu sa Putin a Trump dohodnúť za chrbtom Ukrajiny?  Nie, hovorí ukrajinský minister zahraničia

Nie je dôvod pochybovať o podpore správcu v USA

Kuleba už skôr vo svojom rozhovore pre CNBC povedal, že vidí „žiadne dôvody na pochybnosti o úprimnosti záväzkov Bidenovej administratívy pokračovať v pomoci Ukrajine“.

“Ani nemám dôvody veriť, že Republikánska strana ako celok si neuvedomuje, aké zásadné je poraziť Rusko na Ukrajine a nedovoliť Rusku pokračovať v ničení svetového poriadku vybudovaného Amerikou.”

„Povedzme si úprimne, svet, v ktorom žijeme, bol vybudovaný pod americkým vedením,“ povedal.

Americká administratíva naďalej presadzuje ďalšie financovanie v Kongrese na podporu Ukrajiny v jej vojne s Ruskom,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/ukraine-dismisses-trump-putin-relationship-brushes-off-us-election-fears.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.