Novinky

Umelá inteligencia by mohla spôsobiť smrteľnú pandémiu, povedal vicepremiér Spojeného kráľovstva

0 0


Britský vicepremiér Oliver Dowden varoval pred potenciálnou hrozbou smrteľnej pandémie väčšej ako dokonca Covid-19.

Politik povedal že umelá inteligencia schopná šíriť choroboplodné zárodky by sa mohla stať zdrojom novej globálnej biologickej hrozby.

Dowden vyjadril obavy, že rastúci počet biologických nebezpečenstiev sa stáva rovnako vážnou hrozbou ako jadrové útoky. Zdôraznil, že biologické hrozby neustále narastajú, a to aj v dôsledku klimatických zmien, ktoré približujú ľudí k zvieratám.

„Ako minister zodpovedný za odolnosť sa musím pozrieť na všetky hrozby, ktorým Spojené kráľovstvo čelí, od tých, na ktoré sme si oveľa viac zvykli, ako sú záplavy… až po v podstate to, čo by laik mohol povedať, že je extrémnejší koniec. jadrová hrozba,“ povedal Dowden.

Osobitná pozornosť bola venovaná rizikám spojeným s umelou inteligenciou.

Dowden varoval ostatných pred „hrozbami nepriateľského štátu a inými neregulovanými priestormi“. Upozornil na „potenciál AI vo vzťahu k hrozbám biologickej bezpečnosti“ a uviedol, že je nevyhnutné odhaliť nebezpečenstvo a „rýchlo reagovať“.

Žiaľ, minister nešpecifikoval, ako môže AI prispieť k šíreniu choroboplodných zárodkov.

Dowdenovo oznámenie prichádza pred stretnutím svetových lídrov, aby diskutovali o záhadnej chorobe nazvanej „choroba X“. Odborníci Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) varovali, že hypotetický patogén si môže vyžiadať 20-krát viac obetí ako pandémia Covid-19.

Originál článok: https://anomalien.com/ai-could-cause-a-deadly-pandemic-said-uk-deputy-prime-minister/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

O Autorovi

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.