Novinky

Sudca odmietol Trumpovu snahu držať Jacka Smitha v opovrhovaní vo volebnom prípade

0 0

Špeciálny právny zástupca Jack Smith predniesol poznámky k nedávno nespečatenej obžalobe o štyroch obvineniach bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa vo Washingtone, DC, 1. augusta 2023.

Alex Wong | Getty Images

Federálny sudca vo štvrtok odmietol snahu bývalého prezidenta Donald Trump držať špeciálneho právneho zástupcu Jacka Smitha v pohŕdaní za predloženie súdnych podaní v prípade Trumpovho trestného zasahovania do volieb, kým je prípad pozastavený.

Sudkyňa Tanya Chutkan napísala v príkaze federálneho súdu vo Washingtone, DC, príkaz na odloženie prípadu až do Trumpovho odvolania sa proti nepriaznivému rozhodnutiu “jasne a jednoznačne nezakázal” Smithove činy.

„Ponechať lehotu na podanie nie je to isté, ako ho zakázať,“ napísala.

Chutkan však vyhovel Trumpovej žiadosti, že Smith a ďalšie strany musia získať jej súhlas pred podaním ďalších návrhov na predbežné konanie.

Trumpov hovorca Steven Cheung vo vyhlásení charakterizoval toto rozhodnutie ako “silné pokarhanie” Smitha. Chutkanov príkaz však poznamenal, že opatrenie „neodráža rozhodnutie, že vláda porušila niektorú z jeho jasných a jednoznačných podmienok alebo konala v zlej viere“.

Prečítajte si viac o politike CNBC

Advokáti Trumpa obvinili Smitha z porušenia súdneho príkazu predložením dôkazov a podaním návrhu v prípade federálnych volieb po tom, čo boli prerušené lehoty.

Smith sa snažil urýchliť prípad, v ktorom je Trump obvinený z nezákonného sprisahania s cieľom zvrátiť svoju prehru vo voľbách v roku 2020 s prezidentom Joeom Bidenom. Pojednávanie o prípade by sa malo začať začiatkom marca.

Prípad na federálnom okresnom súde bol minulý mesiac automaticky pozastavený, zatiaľ čo Trump sa odvolal proti Chutkanovmu odmietnutiu zrušiť jeho obvinenia z trestného činu na základe prezidentskej imunity.

Panel sudcov federálneho odvolacieho súdu si minulý týždeň vypočul ústne argumenty o Trumpovom…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/judge-rejects-trump-bid-to-hold-jack-smith-in-contempt-in-election-case.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.