Novinky

Singapurský minister dopravy S Iswaran odstupuje z funkcie; čelí obvineniu z korupcie

0 0


S. Iswaran, singapurský minister dopravy, opúšťa singapurské štátne súdy v Singapure vo štvrtok 18. januára 2024. Iswaran bol obvinený z korupcie, najnovšieho vývoja najväčšieho politického škandálu, ktorý zasiahol mestský štát za takmer štyri desaťročia. Fotograf: Ore Huiying/Bloomberg cez Getty Images

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Singapurskému bývalému ministrovi dopravy S Iswaranovi bolo po niekoľkomesačnom vyšetrovaní zo strany tamojšej protikorupčnej agentúry vznesených 27 obvinení.

Minister podal demisiu pred dvoma dňami, podľa a vyhlásenie premiéra Lee Hsien Loonga.

Vo štvrtok bolo Iswaranovi vznesených 24 obvinení zo získania zadosťučinenia ako verejného činiteľa, dve obvinenia z korupcie a jedno obvinenie z marenia výkonu spravodlivosti.

Vyhlásil, že je nevinný.

Iswaran bol obvinený zo získania lístkov od miliardára Ong Beng Senga na Veľkú cenu Singapuru, futbalové zápasy a predstavenia vo Veľkej Británii. Patria sem vstupenky na Veľkú cenu Singapuru v roku 2016 v hodnote 42 265 singapurských dolárov, teda približne 31 000 dolárov.

Ong sa zaslúžil o privedenie Formuly 1 do Singapuru v roku 2008. V roku 2022 jeho súkromná firma Singapore GP a Singapore Tourism Board zabezpečili práva hostiť Veľkú cenu Singapuru do roku 2028.

Iswaran bol prvým ministrom vlády v Singapure, ktorý bol obvinený z korupcie v krajine, a prvým, ktorý bol vyšetrovaný od roku 1986, keď bol vtedajší minister pre národný rozvoj Teh Cheang Wan vyšetrovaný pre korupciu. Teh spáchal samovraždu skôr, ako mohol byť formálne obvinený na súde.

Singapurský minister školstva Chan Chun Sing 9. januára v parlamentnej odpovedi uviedol, že vyšetrovanie singapurského úradu pre vyšetrovanie korupčných praktík bolo ukončené a prípad preveruje komora generálneho prokurátora krajiny.

Prečo sú politické škandály a korupcia v Singapure také zriedkavé?


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/singapore-transport-minister-s-iswaran-charged-with-corruption.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.