Novinky

Raphael Bostic z Fedu očakáva zníženie sadzieb v treťom štvrťroku

0 0

Raphael Bostic v Jackson Hole, Wyoming

David A. Grogan | CNBC

Prezident Federálneho rezervného systému v Atlante Raphael Bostic očakáva, že politici začnú znižovať sadzby v treťom štvrťroku tohto roka, pričom vo štvrtok uviedol, že inflácia je na dobrej ceste späť k cieľu centrálnej banky.

Bostic, tento rok hlasujúci člen vo Federálnom výbore pre voľný trh, ktorý určuje sadzby, vyhlásil, že cieľom je nastaviť politiku tak, aby nebola taká reštriktívna, aby zabrzdila rast a zároveň pôsobila ako hrádzka proti trvalo zvýšeným cenám.

Povedal však, že scenár „zlatej cesty“ tlmenia inflácie pri podpore solídneho rastu a zdravej zamestnanosti sa približuje viac, ako mnohí predstavitelia Fedu očakávali.

„Pretože som závislý na údajoch, zahrnul som neočakávaný pokrok v oblasti inflácie a ekonomickej aktivity do svojho výhľadu, a tak som posunul svoj plánovaný čas na začatie normalizácie sadzby federálnych fondov na tretí štvrťrok tohto roka zo štvrtého štvrťroka,“ Bostic povedal v pripravených poznámkach na prejav k obchodným lídrom v Atlante.

Aj keď tieto poznámky pomáhajú osvetliť časový plán znižovania sadzieb, slúžia tiež ako pripomienka, že predstavitelia Fedu a účastníci trhu majú odlišné očakávania od uvoľňovania politiky.

Aktuálne ceny na termínovom trhu Fed fondov poukazujú na prvé zníženie, ktoré príde už v marci, podľa opatrenia FedWatch skupiny CME. Implikovaná pravdepodobnosť zníženia o štvrť percentuálneho bodu sa v posledných dňoch znížila, ale vo štvrtok ráno sa stále pohybovala okolo 57 %. Ceny ďalej naznačujú celkovo šesť znížení v tomto roku, alebo jedno na každom stretnutí FOMC, ale jedno od marca.

Bostic povedal, že nie je pripravený na zníženie skôr ako v treťom štvrťroku, čo naznačuje pohyb najskôr v júli, ale povedal, že latka bude vysoko.

„Ak budeme naďalej svedkami ďalšieho hromadenia negatívnych stránok…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/feds-raphael-bostic-expects-rate-cuts-to-happen-in-the-third-quarter.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.