Novinky

NATO spustí najväčšie vojenské manévre za posledné desaťročia, Rusom chce ukázať schopnosť brániť svoje územie

0 0

2024-01-18 18:12:14 – (SITA.sk)

Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) začne na budúci týždeň svoje najväčšie vojenské cvičenie za ostatné desaťročia s približne 90-tisíc vojakmi.

Druhé výročie vojny na Ukrajine

Tí sa zúčastnia na niekoľkomesačných manévroch, ktorých cieľom je ukázať, že aliancia dokáže brániť celé svoje územie až po hranicu s Ruskom.

Cvičenia prichádzajú v čase, keď sa ruská vojna na Ukrajine blíži k druhému výročiu. NATO ako organizácia nie je priamo zapojená do konfliktu, okrem poskytovania neletálnej podpory Kyjevu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Mnohé členské krajiny posielajú zbrane a muníciu jednotlivo alebo v…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nato-spusti-najvacsie-vojenske-manevre-za-posledne-desatrocia-rusom-chce-ukazat-schopnost-branit-svoje-uzemie/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.