Novinky

Odraz proti Trumpovi hrá do kariet Číňanom, hovorí rakúsky minister

0 0

Republikánsky kandidát na prezidenta a bývalý americký prezident Donald Trump gestikuluje počas predvolebného zhromaždenia pred primárnymi voľbami v New Hampshire v Atkinson, New Hampshire, USA 16. januára 2024.

Elizabeth Frantz | Reuters

Davos, ŠVAJČIARSKO – Liberálny odpor proti pravdepodobným veľmi rozvratným voľbám v USA bude hrať do kariet Číňanom, uviedol vo štvrtok rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg.

V rozhovore pre CNBC na Svetové ekonomické fórum v DavoseŠvajčiarsko, Schallenberg povedal, že nadchádzajúce voľby by sa nemali zmeniť na “intelektuálnu diskusiu”, v ktorej je spochybňovaný demokratický proces z dôvodu nejednotnosti niektorých kandidátov.

“Dávajme si pozor, aby sme sa nepustili do intelektuálnej debaty, kde skončíme tak, že si povieme, že by sme radšej nemali voľby v USA, pretože potom hráme do karát Číňanom,” povedal Silvii Amaro pre CNBC.

“Berú demokraciu ako slabosť, robí nás pomalšími, robí nás ťažkopádnejšími. A nie, demokracia je sila,” dodal. Hovorca čínskeho veľvyslanectva v Spojenom kráľovstve nebol okamžite k dispozícii na vyjadrenie, keď ho kontaktovala CNBC.

Schallenberg hovoril konkrétne o pravdepodobnom republikánskom kandidátovi a bývalom prezidentovi Donaldovi Trumpovi, ktorého volebná spôsobilosť sa dostala do búrlivej diskusie uprostred prebiehajúceho súdneho konania okolo jeho úlohy v nepokojoch zo 6. januára.

Minister zahraničných vecí však uviedol, že má naďalej obrovskú dôveru v americkú ústavu a jej inštitúcie a ich schopnosť odovzdať hlasy dvom legitímnym a volebne reprezentatívnym kandidátom.

Trump bol počas svojho pôsobenia v úrade považovaný za veľmi skeptického voči Číne a zvolil protekcionistický prístup. Mnohé z jeho politík však Bidenova administratíva predĺžila.

„Príliš skoro predpokladať“ Trump vyhrá


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/pushback-against-trump-plays-into-the-hands-of-the-chinese-austria-minister-says.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.