Novinky

Deti v reedukačných zariadeniach majú podľa ombudsmana Dobrovodského menej práv ako odsúdení vo väzbe

0 0

2024-01-18 14:35:05 – (SITA.sk)

Práva detí umiestnených v reedukačných centrách sú v nepomere napríklad aj k odsúdeným osobám. Na dnešnom brífingu po multilaterálnom stretnutí na pôde Generálnej prokuratúry SR v súvislosti s výsledkami kontrol v reedukačných zariadeniach to skonštatoval verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský.

Právo na chránenú korešpondenciu

Ako príklad uviedol, že väzeň má napríklad právo telefonovať s blízkymi osobami a má právo aj na chránenú korešpondenciu. V jednom z reedukačných centier však napríklad generálna prokuratúra zistila, že zamestnankyňa číta listy detí.

„Minulý rok som napríklad konštatoval, že vzorové…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/deti-v-reedukacnych-zariadeniach-maju-podla-dobrovodskeho-menej-prav-ako-odsudeni-vo-vazbe/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.