Novinky

Nelson Peltz uvádza prípad pre sedadlá v radách

0 0

Nelson Peltz: Predstavenstvo spoločnosti Disney nedosahuje úroveň indexu S&P 500 „v každom meradle“

Aktivistický investor Nelson Peltz uvádza svoju žiadosť o vstup Disneydoska.

Peltzov Trian Fund Management, v formálne nominovať Peltz a bývalý finančný riaditeľ Disney Jay Rasulo vo štvrtok predstavenstvu mediálneho gigantu zostavili zoznam iniciatív a výkonnostných cieľov, ktoré by sledovali, keby boli zvolení.

Peltz a Rasulo v zastúpení prisľúbili, že „konečne dokončí úspešné nástupníctvo generálneho riaditeľa“, pričom narážali na to, že generálny riaditeľ Bob Iger neustále odďaľoval dátum odchodu do dôchodku a jeho návrat po prepustení bývalého generálneho riaditeľa Boba Chapka.

Trian tiež povedal, že „zosúladí platy manažmentu s výkonom“, pričom vyzval Iger's Platový balík 31,6 milióna dolárov minulý rok, zatiaľ čo akcie Disney sa len málo zmenili a nedosahovali ani index S&P 500 na rok 2023.

Trian sa tiež snaží zacieliť a dosiahnuť „marže podobné Netflixu“ od 15 % do 20 % do roku 2027, pričom Peltz dodáva, že si myslí, že Netflix je najväčšou konkurenciou Disney.

Zástupná bitka prichádza, keď sa Iger snaží zefektívniť rozľahlú mediálnu spoločnosť, aby obmedzila výdavky a aby bola jej streamovacia platforma Disney+ zisková. Iger zaviedol rozsiahlu reštrukturalizáciu vrátane tisícok prepúšťania.

Peltz vo štvrtok ráno v rozhovore pre CNBC „Squawk Box“ zopakoval, že je presvedčený, že súčasný dohľad Disneyho predstavenstva je „strašný“.

“Povedali, že nemám žiadne mediálne skúsenosti – netvrdím, že ich mám,” povedal vo štvrtok Peltz. “Ale poviem vám, nemyslím si, že majú veľa mediálnych skúseností.”

Disney zatiaľ Peltzovu snahu o vstup do predstavenstva odmietol.

V proxy podaní sa Peltz dotkol aj budúcnosti ESPN, ktorú nazval „korunovačným klenotom“ spoločnosti, s cieľom vytvoriť spevnenú a podrobnú dobu návratnosti a obchodný plán na vybudovanie platformy. Iger už skôr povedal, že Disney uprednostňuje premenu ESPN na „preminentnú“ platformu digitálnych športov.

A Peltz vyzval na…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/disney-proxy-fight-nelson-peltz-states-case-for-board-seats.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.