Novinky

Nelson Peltz načrtáva plány na bitku Disney proxy

0 0

Aktivistický investor Nelson Peltz.

David A. Grogan | CNBC

Disney a jej investori začnú veľa počuť od aktivistického investora Nelsona Peltza.

V nadchádzajúcich týždňoch plánuje Peltz's Trian Fund Management uverejniť príspevky na X, predtým známej ako Twitter, a pridať obsah na svoju webovú stránku RestoreTheMagic.com ako crescendo spustenia hustej bielej knihy vysvetľujúcej svoj prípad a pridať Peltza a bývalého finančného riaditeľa Disney. Jay Rasulo do Disneyho predstavenstva. Tento dokument bude zverejnený o pár týždňov, povedal Peltz v rozhovore pre CNBC sa objaví v “Squawk on the Street” začiatkom štvrtka.

Vo februári sa Trian plánuje stretnúť so splnomocnenými právnikmi Glassom Lewisom a ISS, po ktorých začne lobovať u akcionárov do marca až do plánovaného výročného stretnutia akcionárov Disney. Trian očakáva, že stretnutie bude v apríli. Výročné stretnutie Disney minulý rok bolo 3. apríla.

Trian podal vo štvrtok predbežné vyhlásenie o splnomocnení, ktoré načrtlo niektoré z dôvodov, prečo sa Peltz domnieva, že akcionári Disney by ho a Rasula mali zvoliť do predstavenstva, keď sa snažia zvýšiť výkonnosť svojich akcií. Medzi ne patrí dosiahnutie ziskovej marže Disney streamingu na 15 % až 20 % do roku 2027. Disneyho streamingový biznis momentálne stráca peniaze a nezlomí sa až do konca tohto roka, CEO Bob Povedal Iger.

Trian chce, aby spoločnosť Disney bola vo svojich podnikoch transparentnejšia. Disney plánuje spustiť službu ESPN priamo pre spotrebiteľov buď neskôr v tomto roku, alebo v roku 2025, keď sa tradičný model káblového predplatného športovej siete vytráca. Pred debutom chce Trian konkrétne krátkodobé ciele ziskovosti, aby sa zaistilo, že ide o životaschopný podnik.

“To, čo skutočne potrebujú, je zodpovednosť,” povedal Peltz.

Po tom, čo spoločnosť Disney 7. februára vykáže svoje príjmy, zverejní svoje definitívne zástupné materiály, ktoré zahŕňajú dátum výročného stretnutia.

Trian aj Disney zvyčajne…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/nelson-peltz-outlines-plans-for-disney-proxy-battle.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.