Novinky

Najvyšší súd musí o dvojici z kauzy Judáš rozhodnúť znovu, prokuratúra uspela s dovolaním 

0 0

2024-01-18 11:31:10 – (SITA.sk)

Najvyšší súd SR vyhovel dovolaniu, ktoré Úrad špeciálnej prokuratúry podal v septembri 2022 vo veci právoplatne odsúdeného bývalého šéfa kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Petra Gašparoviča a bývalého policajta Ladislava Vičana. V tejto súvislosti zrušil rozsudok odvolacieho senátu NS SR z marca 2022, ktorým dvojici zmiernil tresty uložené prvostupňovým súdom.

Dovolací senát totiž skonštatoval, že rozhodnutím odvolacieho súdu došlo k porušeniu zákona v prospech obžalovaných. Odvolací senát NS SR tak bude vo veci musieť rozhodovať opätovne. Špeciálna prokuratúra dovolanie podala v neprospech odsúdených z dôvodu nesúhlasu s právnou kvalifikáciou konania dvojice zo strany Najvyššieho súdu SR. Dnešné…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/najvyssi-sud-musi-o-dvojici-z-kauzy-judas-rozhodnut-znovu-prokuratura-uspela-s-dovolanim/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.