Novinky

Megabohatí znovu vyzývajú svetových lídrov v Davose, aby „zdanili naše extrémne bohatstvo“

0 0

Rakúšanka Marlene Engelhornová, ktorá zdedila po svojej rodine majiteľa nemeckého chemického giganta BASF, pózuje s transparentom s nápisom “Zdaniť bohatých!” pri vchode do kongresového centra na otvorení výročného stretnutia Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose 15. januára 2024. (Foto: Fabrice COFFRINI / AFP) (Foto: FABRICE COFFRINI/AFP cez Getty Images)

Fabrice Coffrini | Afp | Getty Images

Viac ako 250 miliardárov a milionárov v stredu zopakovalo svoju výzvu voleným predstaviteľom popredných svetových ekonomík, aby zaviedli vyššie dane pre tých najbohatších v spoločnosti.

V an otvorený list politickým lídrom zhromaždeným na výročnom Svetové ekonomické fórum v DavoseŠvajčiarsko, bohatí signatári uviedli, že chcú vyslať jasný odkaz: “Zdaniť naše extrémne bohatstvo.”

“Sme prekvapení, že ste nedokázali odpovedať na jednoduchú otázku, ktorú sme si kládli tri roky: kedy zdaníte extrémne bohatstvo?” povedal list.

“Naša požiadavka je jednoduchá: žiadame vás, aby ste zdanili nás, tých najbohatších v spoločnosti. To zásadne nezmení našu životnú úroveň, nepripraví naše deti ani nepoškodí ekonomický rast našich národov. Ale zmení sa to na extrémny a neproduktívny súkromný život.” bohatstvo do investície do našej spoločnej demokratickej budúcnosti.”

Signatári listu s názvom „Hrdosť platiť viac“, pokrýva 17 krajín a zahŕňa dedičku Disney Abigail Disney, scenáristu Simona Pegga a Valerie Rockefellerovú, dedičku slávnej americkej rodiny.

Prichádza krátko po Oxfam povedal že päť najbohatších mužov na svete od roku 2020 viac ako zdvojnásobilo svoje obrovské bohatstvo a varovalo, že svet by mohol mať svojho prvého bilióna v priebehu desiatich rokov.

Charita v pondelok zároveň uviedla, že ak budú pretrvávať súčasné trendy, chudoba sa nepodarí odstrániť ďalších 229 rokov.

“Miliardári ovládajú…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/mega-rich-renew-call-on-global-leaders-at-davos-to-tax-our-extreme-wealth.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.