Novinky

Modely AI nepotrebujú údaje vydavateľov

0 0

Sam Altman, generálny riaditeľ OpenAI, na výročnom stretnutí Hope Global Forums v Atlante 11. decembra 2023.

Dustin Chambers | Bloomberg | Getty Images

DAVOS, Švajčiarsko – Sam Altman povedal, že ho „prekvapila“ žaloba denníka New York Times proti jeho spoločnosti OpenAI s tým, že jej modely umelej inteligencie nepotrebujú trénovať na údajoch vydavateľa správ.

Altman opísal právne kroky ako „zvláštnu vec“ a povedal, že OpenAI viedla „produktívne rokovania“ s NYT predtým, ako sa objavili správy o žalobe. Podľa Altmana chcel OpenAI zaplatiť outletu „veľa peňazí za zobrazenie ich obsahu“ v ChatGPT, populárnom chatbote firmy AI.

“Boli sme rovnako prekvapení ako ktokoľvek iný, keď sme si prečítali, že nás žalujú v New York Times. Bola to zvláštna vec,” povedal líder OpenAI vo štvrtok na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose.

Dodal, že ho žaloba NYT až tak neznepokojuje a že riešenie s vydavateľom nie je pre OpenAI najvyššou prioritou.

“Sme otvorení tréningu (AI) v New York Times, ale nie je to naša priorita,” povedal Altman pred zaplneným davoským davom.

“V skutočnosti nepotrebujeme trénovať na ich údajoch,” dodal. “Myslím, že toto je niečo, čomu ľudia nerozumejú. Každý konkrétny tréningový zdroj pre nás až tak nepohne ihlou.”

The New York Times zažaloval Microsoft aj OpenAI koncom minulého roka, obviňuje spoločnosti z údajného porušovania autorských práv prostredníctvom používania svojich článkov ako tréningových údajov pre svoje modely AI.

NYT sa snaží priviesť Microsoft a OpenAI na zodpovednosť za „miliardy dolárov v zákonných a skutočných škodách“ súvisiacich s „nezákonným kopírovaním a používaním jedinečne hodnotných diel The Times“.

V obleku NYT ukázal príklady, v ktorých ChatGPT vychrlil takmer identické verzie príbehov NYT. OpenAI spochybnila…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/openai-ceo-on-nyt-lawsuit-ai-models-dont-need-publishers-data-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.