Novinky

Ministerstvo spravodlivosti podá v marci protitrustové konanie na Apple: Správa

0 0


Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sa 6. marca 2019 zúčastňuje prvého stretnutia Americkej poradnej rady pre politiku pracovnej sily s vtedajším prezidentom Donaldom Trumpom v Štátnej jedálni Bieleho domu vo Washingtone, DC.

Saul Loeb | AFP | Getty Images

Americké ministerstvo spravodlivosti pripravuje protimonopolné prípad proti Apple to by mohlo prísť už v marci, Bloomberg nahlásené Utorok, čaká sa na podpis od vyšších úradníkov v rámci protimonopolnej divízie ministerstva spravodlivosti.

Advokáti DOJ a Apple sa stretli trikrát kvôli potenciálnemu žalobe, uviedla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na ľudí oboznámených s touto záležitosťou. Prípad by sa údajne zameral na softvérové ​​a hardvérové ​​obmedzenia na telefónoch iPhone a iPad, ktoré bránia konkurenčným službám.

Protimonopolná divízia DOJ pod vedením asistenta generálneho prokurátora Jonathana Kantera a Federálna obchodná komisia pod predsedníčkou Linou Khan podnikli súvisiace kroky proti veľkým technologickým spoločnostiam. Obidve orgány presadzovania právnych predpisov začali konanie proti materskej spoločnosti Google Abecedaa FTC tak urobila proti Amazon a Meta.

Advokáti ministerstva spravodlivosti dúfajú, že žalobu podajú v priebehu prvého štvrťroka, povedali známi ľudia Bloombergu, čím zavŕšili vyšetrovanie, ktoré prebieha od roku 2019.

Apple bol preverovaný a dokonca zažalovaný za údajne protisúťažné praktiky. Platforma na streamovanie hudby Spotify uviedla a sťažnosť na súťaž s Európskou úniou v roku 2019 s tvrdením, že vtedajší povinný systém platieb v aplikácii Apple porušil protimonopolný zákon.

Apple bol tiež zapletený do občianskeho súdneho sporu, ktorý podal Fortnite výrobcu Epic Games, v závislosti od toho, či pravidlá App Store spoločnosti Apple porušili federálne protimonopolné stanovy. Najvyšší súd začiatkom tohto týždňa odmietol vypočuť si odvolania od oboch spoločností, čím sa zdĺhavý súdny spor uzavrie zmiešaným víťazstvom pre Apple a Epic.

Federálny sudca v roku 2021 dospel k záveru, že Apple porušil kalifornský zákon, ale nekandidoval…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/doj-to-file-antitrust-case-against-apple-as-soon-as-march.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.