Novinky

Sheryl Sandberg hovorí, že odchádza z predstavenstva Meta

0 0


Sheryl Sandberg, prevádzková riaditeľka spoločnosti Facebook Inc.

David Paul Morris | Bloomberg | Getty Images

Bývalý Meta prevádzková šéfka Sheryl Sandberg opúšťa predstavenstvo spoločnosti.

„So srdcom naplneným vďačnosťou a mysľou plnou spomienok som to nechal Meta vedenie vie, že tento rok v máji nebudem kandidovať na znovuzvolenie,“ napísal Sandberg na Facebooku príspevok v stredu.

Sandberg, 54, sa pripojil k Facebooku v roku 2008 ako Marka Zuckerberga najvyšší zástupca po približne siedmich rokoch strávených v spoločnosti Google. V roku 2012 sa stala členkou predstavenstva spoločnosti. Počas jej funkčného obdobia sa Facebook z rýchlo rastúceho startupu stal jednou z najhodnotnejších spoločností na svete a na svojom vrchole v roku 2021 prekonal trhovú kapitalizáciu 1 bilión dolárov.

Sandberg ohlásila svoj odchod z Meta v polovici roku 2022 po viacerých kontroverziách, ktoré prenasledovali spoločnosť a pošpinili jej reputáciu medzi používateľmi, zákonodarcami a investorov. Predovšetkým Facebook bol ústredným prvkom šírenia dezinformácií pred voľbami v roku 2016 a počas prvých dní pandémie Covid v roku 2020. Spoločnosť bola tiež predmetom protimonopolné vyšetrovania a v doznievajúcich dňoch Sandbergu bol skúmaný pre jeho nedostatočné úsilie v boji proti nenávisti na jeho platforme.

Keď Sandberg stupňovaný ako Meta COO v júni 2022 bola nahradená Javierom Olivanom, ktorý slúžil ako hlavný rastový riaditeľ Meta.

Od odchodu z Mety Sandberg venovala veľa času svojej neziskovej organizácii LeanIn.org, ktorá sa zameriava na posilnenie postavenia žien na pracovisku, a súvisiacim projektom.

“Chcel som, aby moja nová kapitola mohla skutočne niečo zmeniť,” povedala Sandbergová povedal CNBC Make It v auguste. “Vyvíjali sme sa na tom, odkedy som bol v Meta, ale mať čas venovať sa (tohto spusteniu) a skutočne byť… väčšou časťou toho pre mňa znamenalo veľa.”

Krátko potom…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/sheryl-sandberg-says-shes-leaving-metas-board.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.