Novinky

Argentínsky prezident Javier Milei vyzýva davoskú elitu, aby odmietla socializmus

0 0

Argentínsky prezident Javier Milei prednesie prejav na stretnutí Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose 17. januára 2024. (Foto: Fabrice COFFRINI / AFP) (Foto: FABRICE COFFRINI/AFP cez Getty Images)

Fabrice Coffrini | Afp | Getty Images

Argentínsky prezident Javier Milei v stredu vyzval podnikateľov a politických lídrov, aby odmietli socializmus a namiesto toho prijali „kapitalizmus slobodného podnikania“ s cieľom ukončiť svetovú chudobu.

“Dnes som tu, aby som vám povedal, že západný svet je v nebezpečenstve,” povedal podľa prekladu Milei v osobitnom prejave na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose.

“A je v nebezpečenstve, pretože tí, ktorí majú brániť hodnoty Západu, sú kooptovaní víziou sveta, ktorá neúprosne vedie k socializmu, a tým k chudobe,” dodal.

Mileiho cesta do Davosu znamená jeho prvé zámorské turné od nástupu do funkcie minulý mesiac.

Pravicový líder, ktorý sa opísalanarchokapitalista“ často porovnávaný s bývalým prezidentom USA Donald Trumpúdajne cestou do Švajčiarska povedal, že sa zúčastňuje stretnutia, aby obhajoval slobodu.

Cestou komerčným lietadlom do švajčiarskeho letoviska Milei kritizoval Davos za to, čo vnímal ako jeho “socialistickú agendu, ktorá svetu prinesie len utrpenie,” Reuters nahlásené utorok.

“Obnova dôvery” je hlavnou témou výročného stretnutia WEF. Fórum uvádza, že tohtoročný program stelesňuje ducha „návratu k základom“ otvoreného a konštruktívneho dialógu medzi tvorcami politík, podnikateľmi a občianskou spoločnosťou.

Zakladateľ WEF Klaus Schwab uviedol Mileiho na javisko v Davose slovami, že jeho „radikálnejšie metódy“ „vniesli do Argentíny nového ducha“.

“Hlavní vodcovia západného sveta opustili model slobody pre rôzne verzie toho, čo nazývame kolektivizmus. Sme tu, aby sme…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/argentina-president-javier-milei-urges-davos-elite-to-reject-socialism.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.