Novinky

Macy's zruší pracovné miesta a zatvorí obchody

0 0

Ľudia prechádzajú cez ulicu pred obchodom Macy's Herald Square 17. decembra 2023 v New Yorku.

Kena Betancur | Corbis News | Getty Images

Macy's vo štvrtok uviedla, že prepustí približne 3,5 % svojej pracovnej sily a zatvorí päť svojich rovnomenných nákupných centier, pretože starý obchodný dom sa sťahuje k zníženiu nákladov a obratu k spomaleniu predaja.

Tento krok sa dotkne približne 2 350 pozícií v rámci firemnej kancelárie a obchodov, uviedol hovorca spoločnosti Chris Grams.

„Keď sa pripravujeme na nasadenie novej stratégie, aby sme uspokojili potreby neustále sa meniaceho spotrebiteľa a trhu, urobili sme ťažké rozhodnutie znížiť počet zamestnancov o 3,5 %, aby sme sa stali efektívnejšou spoločnosťou,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Obchody, ktoré budú zatvorené, sa nachádzajú v Arlingtone, Va. San Leandro, Kalifornia; Lihue, Havaj; Simi Valley, Kalifornia a Tallahassee, Florida. Obchody sa zatvoria začiatkom roka 2024, dodal Grams.

Macy's je stredobodom snahy premeniť zhruba 166-ročný obchodný dom na značku, ktorá rezonuje u spotrebiteľov, ktorí nakupujú online, hľadajú hodnotu a obracajú sa na konkurentov vrátane maloobchodných predajcov elektronického obchodu ako Amazon a Shein, big-box. hráči ako Target a menejcenné mená ako TJMaxx vlastnené TJX namiesto svojich obchodov. Súčasťou tohto tlaku je Macy's prepracovanie svojich privátnych značiekotváranie menšie obchody mimo obchodného centra a hľadí na svoj kozmetický reťazec Bluemercury a obchodný dom vyššej kategórie Bloomingdale's, aby podporili rast.

Na jeseň to uviedla spoločnosť by otvorilo až 30 menších predajní v nákupných centrách v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Macy's je známejšia vďaka obrovským obchodom v nákupných centrách, no spoločnosť sa snaží prenasledovať spotrebiteľov na predmestiach, ktorí idú do vonkajších nákupných centier na krátku jazdu autom za potravinami alebo novým oblečením.

Macy's, materská spoločnosť, ktorá zahŕňa svoju rovnomennú značku,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/macys-to-cut-more-than-2300-jobs-about-3point5percent-of-its-workforce-as-it-moves-to-cut-costs.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.