Novinky

Kunsthalle Bratislava sa presúva pod SNG a riaditeľ končí. Kroky ministerstva kultúry sú znepokojivé

0 0

2024-01-17 09:11:28 – (SITA.sk)

Kunsthalle Bratislava sa presúva pod Slovenskú národnú galériu (SNG).

„Vzhľadom na to, že Kunsthalle Bratislava ako jediná štátom zriadená Kunsthalle v strednej Európe nevyužila svoju historickú šancu, a to jednak z hľadiska svojej programovej náplne, očakávaní verejnosti a tiež z hľadiska efektivity hospodárenia, rozhodli sme sa organizáciu presunúť pod Slovenskú národnú galériu,“ uviedol hovorca Ministerstva kultúry (MK) SR Pavol Čorba.

Riaditeľ Kunsthalle rezignoval

Zdôraznil, že Kunsthalle nerušia, len ju presúvajú, a to s plnou dôverou vedenia MK SR. Rezort kultúry tiež podľa Čorbu plne podporí všetky kroky SNG vo vzťahu a k začleneniu Kunsthalle do jej štruktúr.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/kunsthalle-bratislava-sa-presuva-pod-sng-a-riaditel-konci-kroky-ministerstva-kultury-su-znepokojive/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.