Novinky

Z priemyselnej zóny v bratislavskom Novom Meste sa má stať moderná mestská štvrť

0 0

2024-01-18 09:25:08 – (SITA.sk)

Východná časť bratislavského Nového Mesta je územím s množstvom výrobných podnikov a skladov. Nachádza sa tu tiež najväčší brownfield Bratislavy – areál bývalého chemického podniku Istrochem. „Napriek tomu, že ide o vstupnú bránu do hlavného mesta, v súčastnosti je len malá časť tohto územia využitá,“ konštatuje mestská časť.

Samospráva má v pláne toto rozľahlé územie transformovať na modernú mestskú štvrť. Prvým krokom je príprava urbanistickej štúdie, ktorá bude podkladom pre zmenu územného plánu. „To zaručí, že tu po zmene funkčného využitia územia pribudne bývanie, dostupná občianska vybavenosť ale aj možnosti rekreácie, a to v adekvátnej kvalite,“ priblížila mestská časť. Súčasťou premeny bude…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vrealitach/areal-byvaleho-istrochemu-v-bratislave-sa-ma-premenit-na-modernu-mestsku-stvrt/
© SITA Všetky práva vyhradené.

O Autorovi

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.