Novinky

Kríza v Červenom mori je už väčším problémom pre lodnú dopravu ako Covid, ukazujú údaje

0 0

Kontajnery sa hromadia v Lisabone v Portugalsku 13. januára 2024. Nedávne letecké útoky USA a Spojeného kráľovstva na Jemen spôsobujú celosvetový nárast cien lodnej dopravy, čo vyvoláva obavy z rozšírených prerušení v Červenom mori, čo je kľúčová obchodná cesta. Útoky sú reakciou na útoky v Červenom mori, čím sa komplikuje regionálny konflikt pochádzajúci z izraelskej vojny v Gaze. (Foto: Luis Boza/NurPhoto cez Getty Images)

Nurphoto | Nurphoto | Getty Images

Popredná poradenská spoločnosť pre oceánsky dodávateľský reťazec varuje, že prerušenia prepravy z Útoky povstalcov Houthi v Červenom mori sú už teraz škodlivejšie na vplyv dodávateľského reťazca ako skorá pandémia Covid-19.

Sea-Intelligence analyzovala súčasné oneskorenia plavidiel v porovnaní s oneskoreniami za posledných niekoľko rokov v správe pre klientov. Údaje ukazujú, že dlhší tranzit okolo Mysu dobrej nádeje, keď sa lode odkláňajú od Červeného mora, už má výraznejší vplyv na plavidlá, ktoré sú k dispozícii na vyzdvihnutie kontajnerov v prístavoch, než počas pandémie. Toto opatrenie dodávateľského reťazca je v priemysle známe ako „kapacita plavidiel“.

Podľa Alana Murphyho, generálneho riaditeľa spoločnosti Sea-Intelligence, je pokles kapacity plavidiel druhý najväčší za posledné roky. Jedinou udalosťou s väčším dopadom ako kríza v Červenom mori bola obrovská nákladná loď „Ever Given“, ktorá v marci 2021 uviazla na šesť dní v Suezskom prieplave. Miliardy v obchode boli počas tejto udalosti na mŕtvom bode. S touto výnimkou je „Táto (kríza v Červenom mori) najväčšou jednotlivou udalosťou – dokonca väčšou ako ranný dopad pandémie,“ povedal Murphy.

Sea-Intelligence označila dve fázy pandémie. Prvá fáza ovplyvnila čínske prístavy v dôsledku cestovania, prepravy a výrobných obmedzení Covic-19 a druhá fáza zahŕňala globálne šírenie pandémie.

Kľúčový rozdiel medzi obdobím pandémie…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/red-sea-crisis-already-bigger-issue-for-shipping-than-covid-data-show.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.