Novinky

Europoslanci vyzvali na trvalé prímerie v Pásme Gazy, znepokojuje ich zhoršujúca sa humanitárna situácia

0 0

2024-01-18 21:00:40 – (SITA.sk)

Na trvalé prímerie a obnovenie úsilia o politické riešenie izraelsko-palestínskeho konfliktu vyzvali členovia Európskeho parlamentu (EP) v uznesení, ktoré prijali vo štvrtok.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Predpokladom trvalého prímeria je však podľa europoslancov okamžité a bezpodmienečné prepustenie rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy a rozpustenie teroristickej organizácie Hamas. EP o tom informoval na svojej internetovej stránke.

Neprimeraná vojenská reakcia

Poslanci Európskeho parlamentu dôrazne odmietli teroristický útok Hamasu proti Izraelu, ale kritizovali aj izraelskú vojenskú reakciu, ktorá je podľa nich neprimeraná.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/europoslanci-vyzvali-na-trvale-primerie-v-izraelsko-palestinskom-konflikte-znepokojuje-ich-zhorsujuca-humanitarna-situacia/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.