Novinky

India príliš priťahuje investorov na Svetovom ekonomickom fóre

0 0

Pozícia Indie v globálnom hodnotovom reťazci sa mení vďaka vládnym stimulom a digitálne zdatnej ekonomike

Prémie Getty

DAVOS, Švajčiarsko – Pozdĺž davoskej promenády natrafia účastníci Svetového ekonomického fóra na WeLead Lounge, prerobenú výkladnú skriňu, ktorá predstavuje indické ženské vodcovstvo a talent. Nachádza sa tu tiež India Engagement Center, priestor propagujúci rastový príbeh Indie, digitálnu infraštruktúru a jej rastúci startupový ekosystém.

Inde na fóre sú indickí technologickí a konzultační giganti Wipro, Infosys, Tata a HCLTech v plnej sile, aby predviedli zdatnosť krajiny v kľúčových technológiách, ako je umelá inteligencia, predmet to je na perách každého.

Masívne propagácie v Davose prichádzajú po Indii prekonal Čína bola vlani najväčšou krajinou sveta podľa počtu obyvateľov. India v súčasnosti prezentuje svoju rastúcu silu ako národ inovácií a ako globálne obchodné centrum pred niektorými z najbohatších a najmocnejších ľudí sveta.

“Prítomnosť Indie je určite značná – má niektoré z najvyhľadávanejších miest na hlavnej promenáde pre technologické spoločnosti,” povedal pre CNBC v Davose Ravi Agrawal, šéfredaktor zahraničnej politiky a bývalý šéf CNN India. “Keďže sa čínska ekonomika spomaľuje, relatívne rýchly rast Indie vyčnieva ako jasná príležitosť pre investorov v Davose, ktorí hľadajú svetlé miesta.”

hrubý domáci produkt Číny zvýšená 5,2 % v minulom roku, čo je nárast z 3 % v roku 2022, ale pokles z 8,1 % v predchádzajúcom roku. India vzrástla v minulom fiškálnom roku o 7,2 %, čo je pokles oproti 9 % v predchádzajúcom roku.

India sa stále viac snaží presadiť sa ako dominantnejšia osobnosť na svetovej scéne, pokiaľ ide o technológie a podnikanie. Štáty ako Maharashtra, Tamil Nadu, Telangana a Karnataka majú svoje vlastné zastúpenie v Davose a umiestňujú sa ako technologické centrá…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/davos-2024-india-goes-big-too-woo-investors-at-world-economic-forum.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.