Novinky

Hydinári zmenou legislatívy o predčasnom dôchodku prišli až o 15 % zamestnancov, výpadok pracovníkov nevedia nahradiť

0 0

2024-01-18 13:42:58 – (SITA.sk)

Únia hydinárov Slovenska (ÚHS) informovala, že zmenou legislatívy o predčasnom dôchodku a valorizáciou dôchodkov prišli v sektore chovateľov a spracovateľov hydiny v závere roku 2023 o zamestnancov v rozmedzí 10 až 15 %. Tento veľký výpadok pracovnej sily nevedia nahradiť.

ÚHS poukázala, že problém s nedostatkom pracovných síl sa môže aj naďalej prehlbovať. Ako kritické body vníma dlhodobý nezáujem o prácu v poľnohospodárstve, nedostatok absolventov stredných škôl v požadovanom odbore, vysoký priemerný vek pracovníkov v živočíšnej výrobe, vysoký podiel starobných dôchodcov na počte zamestnancov a veľmi…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nasvidiek/hydinari-zmenou-legislativy-o-predcasnom-dochodku-prisli-az-o-15-zamestnancov-vypadok-pracovnikov-nevedia-nahradit/
© SITA Všetky práva vyhradené.

O Autorovi

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.