Novinky

Americkí manažéri vidia víťazstvo Trumpa v roku 2024

0 0

Republikánsky kandidát na prezidenta a bývalý americký prezident Donald Trump gestikuluje, keď vystupuje na pódium na nočnej hliadke v Des Moines, Iowa, USA, 15. januára 2024.

Evelyn Hockstein | Reuters

DAVOS, Švajčiarsko – Globálni obchodní lídri sú možno v zasnežených kopcoch Švajčiarska, ale ich rozhovory sa neustále vracajú do Washingtonu, DC

Téma Donalda Trumpa dominovala večeriam a večierkom v Davose, pričom mnohí účastníci Svetového ekonomického fóra uvažovali o potenciálnom návrate bývalého prezidenta do Bieleho domu po jeho jednoznačné víťazstvo vo výbore Iowy.

Niekoľko obchodných manažérov si počas summitu všimlo tému svojich súkromných diskusií: lídri amerického priemyslu sa zdajú byť v drvivej väčšine nespokojní s druhým Trumpovým obdobím, zatiaľ čo zahraniční šéfovia sú vydesení – najmä z obmedzení prisťahovalectva a potenciálnych globálnych konfliktov.

Jeden prominentný americký obchodný manažér, ktorý si neželal byť menovaný, pretože jeho rozhovory so zahraničnými lídrami boli súkromné, uviedol, že niektoré obavy môžu byť spôsobené nepochopením bŕzd a protiváh zabudovaných v americkej vláde.

„Nie som si istý, či Európania chápu, aké slabé sú výkonné príkazy,“ povedala táto osoba. “Máme justičný systém. Kongres bude pravdepodobne rozdelený. Je správne byť opatrný, ale nebude to koniec sveta.”

Ďalší generálny riaditeľ americkej banky súkromne vyjadril rozhorčenie nad mediálnym zveličovaním hrozby prezidentského úradu Trumpa, pričom zdôraznil, že je „všetci štekliví a nehryzli“. Šéf banky tiež odmietol Trumpovo odmietnutie akceptovať výsledky volieb v roku 2020 ako bloviáciu.

“Vyhrá prezidentský úrad,” predpovedal generálny riaditeľ. “Mnohé z jeho politík boli správne.”

Predpovede na rok 2024


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/davos-us-executives-see-a-trump-victory-in-2024.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.