Novinky

Generálny riaditeľ Deutsche Bank hovorí, že akvizície nie sú „prioritou“, ako sa šíria fámy Commerzbank

0 0

Christian Sewing, generálny riaditeľ Deutsche Bank, uznal, že recesia v Nemecku je nevyhnutná, a vyzval lídrov, aby urýchlili jej oddelenie od Číny.

Denis Balibouse | Reuters

nemecká banka Generálny riaditeľ Christian Sewing vo štvrtok povedal, že fúzie a akvizičné aktivity nie sú pre jeho skupinu prioritou, keďže sa opäť objavujú špekulácie o budúcnosti domáceho rivala. Commerzbank.

Dvaja nemeckí veritelia opustili plán fúzie v roku 2019, ale obávali sa o ziskovosť bánk a uvádza, že nemecká vláda zvažuje predaj niektoré z podielov v jej spoločnostiach v posledných týždňoch opäť rozprúdili šepkanie o možnom prepojení.

Štát má stále 15-% podiel v Commerzbank, no agentúra Reuters začiatkom tohto týždňa informovala, že minister financií Christian Lindner je ochotný sa ho zbaviť.

Fúzia dvoch najväčších nemeckých bánk by vytvorila kombinovaný subjekt s aktívami okolo 2 biliónov dolárov, hoci nízke ocenenie Deutsche Bank by mohlo skomplikovať akýkoľvek takýto krok. Banka sa obchoduje za približne 12 eur za akciu, čo je zlomok jej účtovnej hodnoty, pričom významnú časť aktív by bolo potrebné ohodnotiť.

Pozrite si celý rozhovor CNBC s generálnym riaditeľom Deutsche Bank Christianom Sewingom

V rozhovore pre CNBC vo štvrtok na okraji Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zdalo, že Sewing lial klebety studenou vodou, aspoň zatiaľ.

“Nepovedal by som, že je to na prvom mieste, aby som bol úprimný. Vždy som roky hovoril, že fúzie a akvizície v bankovom sektore, najmä v Európe, musia prísť v určitom čase, ale najdôležitejšie je, aby boli splnené — predpoklady z regulačného hľadiska, dokončenie bankovej únie,“ povedal Sewing.

“Samozrejme, vzhľadom na prudko zvýšené úrokové sadzby, musíte myslieť na medzery v reálnej hodnote vzhľadom na hypotekárne knihy mnohých bánk, takže si nemyslím, že je to priorita pre tento rok.”

Šitie Deutsche Bank: Diverzifikácia podnikania pomôže prekonať výzvy normalizácie

ten…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/deutsche-bank-ceo-says-acquisitions-not-a-priority-as-commerzbank-rumors-swirl.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.