Novinky

Generálny riaditeľ Barclays tvrdí, že rozdiel v politike práce a konzervatívcov je minimálny

0 0


LIVERPOOL, Spojené kráľovstvo – 11. októbra 2023: Hlavný líder britskej opozičnej Labouristickej strany Keir Starmer tlieskal rečníkovi v posledný deň výročnej konferencie Labouristickej strany v Liverpoole na severozápade Anglicka 11. októbra 2023.

Paul Ellis | Afp | Getty Images

Politické riziko v Spojenom kráľovstve je „oveľa menšie ako kedykoľvek predtým“, keďže rozdiel medzi vládnucou Konzervatívnou stranou a hlavnou opozičnou labouristickou stranou v hospodárskej politike je „celkom minimálny“. Barclays Povedal to vo štvrtok generálny riaditeľ CS Venkatakrishnan.

Vo Veľkej Británii sa budú konať všeobecné voľby koncom tohto roka a najnovšie prieskumy stále naznačujú a drvivé víťazstvo labouristovčím sa ukončilo štrnásťročné vládnutie konzervatívcov.

Od aktuálneho Líder labouristov Keir Starmer prevzala opraty v apríli 2020, sa strana pretransformovala z tvrdo ľavicovej ponuky, ktorá v roku 2019 utrpela zdrvujúcu volebnú porážku, na centristickú, probiznisovú alternatívu ku konzervatívcom premiéra Rishi Sunaka.

Tieňová labouristická ministerka financií Rachel Reevesová bola tento týždeň na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose, kde sa strana vyjadrila k investíciám zahraničných podnikov do Spojeného kráľovstva.

Znižovanie sadzieb: Trhy sa snažia načasovať niečo, čo je „veľmi ťažké“ načasovať, hovorí generálny riaditeľ Barclays

V stredu pre CNBC povedala, že strana sa zameriava na zlepšenie životnej úrovne prostredníctvom ekonomického rastu, nie na zvyšovanie daní pre podniky alebo ľudí s vysokými príjmami.

“Myslím si, že politické riziko v Spojenom kráľovstve je oveľa menšie ako kedykoľvek predtým,” povedal Venkatakrishnan pre CNBC na WEF.

“Tieto voľby, kedykoľvek prídu, nie sú Margaret Thatcherová s Jamesom Callaghanom. Rozdiel v hospodárskej politike medzi nimi dvoma, a obaja sa to snažia povedať, sú pomerne minimálne,” povedal s odkazom na dvoch bývalých britských lídrov.

„Päťbodový plán rastu“ labouristov zahŕňa nový fiškálny zámok na obnovenie ekonomickej stability, masové reformy plánovacích zákonov na výstavbu 1,5 milióna nových domov a novú priemyselnú stratégiu…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/barclays-ceo-says-difference-in-labour-and-tory-economic-policy-is-fairly-minimal.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

O Autorovi

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.