Novinky

GQG zaznamenal veľkú výhru so svojou stávkou Adani, ale teraz mohol stlačiť pauzu

0 0


Učiteľ umeleckej školy Sagar Kambli dotvára obraz indického obchodníka Gautama Adaniho (vľavo), ktorý poukazuje na prebiehajúcu krízu skupiny Adani v Bombaji 3. februára 2023.

Indranil Mukherjee Afp | Getty Images

Jeden z najväčších investorov v Indii Adani Enterprises hovorí, že môže skončiť so zdvojnásobením svojich investícií.

Rajiv Jain, predseda predstavenstva a hlavný investičný riaditeľ GQG Partners, vo štvrtok pre CNBC povedal, že jeho zisky na Adani dosahujú približne 4 miliardy dolárov a pravdepodobne už s investovaním skončil.

“Sme dosť plní. Takže neviem (či) sa ešte zdvojnásobíme,” povedal Jain na “Pouličné značky Ázie.”

“V máji a júni sme na Adani zdvojnásobili a… možno strojnásobili v auguste. Neviem, či odtiaľto pôjdeme ďalej.”

Adani Enterprises, ktorú vlastní jeden z Najbohatší muži Indie Gautam Adani, je jedným z troch najväčších konglomerátov v krajine. Má obchodné aktivity zahŕňajúce okrem iného prístavy, letiská, obnoviteľné zdroje energie, cement.

Koncom januára 2023 a správa o predaji nakrátko od New Yorku Hindenburgov výskum obvinila spoločnosť z manipulácie cien akcií a tvrdila, že má veľmi vysoké úrovne dlhu. Spoločnosť tieto obvinenia odmietla.

Skupina má 10 kótovaných subjektov na indickom akciovom trhu.

Investičná správcovská spoločnosť tvrdí, že sa cíti „ospravedlnená“ v stávkovaní na Adani

V prvom štvrťroku 2023 akcie spoločnosti Adani klesli o viac ako 54 % a vymazali sa v hodnote viac ako 100 miliárd dolárov ako výsledok správy. Vtedy začala spoločnosť GQG Partners investovať do konglomerátu.

Americká butiková investičná spoločnosť bola podľa údajov LSEG v novembri piatym najväčším akcionárom Adani Enterprises.

Údaje LSEG tiež ukázali, že GQG v druhom a treťom štvrťroku minulého roka výrazne investovala do Adani, ale o štvrtý kvartál spomalila.

Do konca roka 2023 sa akcie Adani Enterprise zotavili z masívneho výpadku a skončili rok s menšou…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/gqg-scored-a-big-win-with-its-adani-bet-but-could-now-press-pause.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

O Autorovi

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.