Novinky

Čína dvorí Davosu s najväčšou prítomnosťou za posledné roky

0 0

Účastníci sa prechádzajú ulicou alpského strediska Davos počas Svetového ekonomického fóra.

Fabrice Coffrini | Afp | Getty Images

Davos, ŠVAJČIARSKO – Čína sa tento týždeň vrátila do Davosu v plnej sile, keď sa pokúša rozmraziť vzťahy s medzinárodným spoločenstvom a súdne investície po rokoch blokovania Covid-19 a rastúceho geopolitického napätia.

Delegácia vedená čínskym premiérom Li Qiangom sa odhaduje na najväčšiu od roku 2017, keď prezident Si Ťin-pching viedol 80-členná kohorta čínskych obchodných lídrov a miliardárov na švajčiarskej hore.

Oslovovanie fóra utorokLi, druhý veliteľ v Číne, povedal, že krajina je otvorená pre podnikanie, zdanlivo bagatelizuje nedávny zásah proti súkromnému priemyslu, ktorý vystrašil investorov a podnietil masívne odlivy zahraničnej hotovosti.

“Výber investície na čínskom trhu nie je riziko, ale príležitosť,” povedal.

Li sa na obede stretol s množstvom popredných obchodných lídrov vrátane generálnych riaditeľov JPMorgan, Bank of America, Standard Chartered a Blackstone. Prítomný bol aj guvernér Čínskej ľudovej banky.

K nemu sa pripojilo niekoľko ďalších vysokých ministerských predstaviteľov vrátane námestníka ministra zahraničných vecí Ma Zhaoxu a ministra obchodu Wanga Wentaa.

Pred hlavným kongresovým centrom jedna skupina čínskych delegátov, s ktorými CNBC hovorila, uviedla, že sa zúčastňujú na širokej škále otázok vrátane „financií, obchodu a obchodu“.

„Je skvelý čas porozprávať príbeh Číny,“ povedal ďalší čínsky technický riaditeľ.

Vyvoláva obavy vo Washingtone


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/china-courts-davos-with-largest-presence-in-years.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.