Novinky

Čína by mohla čeliť ďalším obmedzeniam čipov v roku 2024, hovoria analytici

0 0


Čínska vlajka je zobrazená vedľa nápisu „Made in China“ na doske s plošnými spojmi s polovodičovými čipmi, na tejto ilustračnej snímke zo 17. februára 2023.

Florence Lo | Reuters

Čína by mohla čeliť viacerým obmedzeniam exportu polovodičov od USA a Holandska, aby obsahovala čipovú technológiu ázijskej veľmoci, uviedli analytici pre CNBC.

Na začiatku tohto roka, Holandsko zablokovalo Holandský výrobca polovodičových zariadení ASML vyváža niektoré zo svojich systémov hlbokej ultrafialovej litografie do Číny. ASML predáva litografické stroje, ktoré sú kľúčové pre výrobu pokročilých čipov.

Prišlo to potom USA sprísnili kontroly exportu o pokročilých polovodičoch a nástrojoch na výrobu čipov do Číny v októbri minulého roka, na ktorých staviame predchádzajúce pravidlá. Washington sa obáva, že Peking by mohol použiť tieto pokročilé čipy v umelej inteligencii a vojenských aplikáciách.

“Neprekvapilo by ma, keby pribudli ďalšie (americké obmedzenia) len preto, že sme stále uprostred tohto sýkorka za tetovanie. A v USA je veľa jastrabov, ktorí sú skutočne znepokojení nárastom čínskej armády, “ povedal Dan Hutcheson, podpredseda a vedúci výskumný pracovník v TechInsights, na CNBC.Squawk Box Ázia“Utorok.

Peking kritizoval krok holandskej vládyktorá nalieha na Holandsko, aby „zastávalo objektívne a spravodlivé postavenie a trhové princípy“.

Informovalo o tom čínske ministerstvo obchodu USA minulý týždeň vyzbrojili kontrolu exportu ako nástroj a dodali, že sú „veľmi znepokojené priamym zásahom USA“ v otázke exportu špičkových technológií holandskými spoločnosťami do Číny.

Analytik hovorí, že by ho neprekvapilo, keby USA zaviedli viac kontrol exportu čipov v Číne

„Je to ďalší dôkaz toho, že nielen vláda USA, ale aj ďalšie západné krajiny, ako napríklad holandská vláda, budú pokračovať v posilňovaní niektorých obmedzení, ktoré sme videli v oblasti zariadení na výrobu čipov a tiež pokročilých polovodičov,“…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/china-could-face-more-chip-restrictions-in-2024-analysts-say.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.