Novinky

Akcie švajčiarskych hodiniek klesli o 30 % po znížení orientačnej hodnoty

0 0


Zamestnanec zariadil vystavenie hodiniek Omega SA vo výklade predajne Watches of Switzerland Group Plc na Regent Street v Londýne, Spojené kráľovstvo, v stredu 30. augusta 2023. Jeden z najväčších investorov Watches of Switzerland Group Plc znížil svoj podiel v predajca hodiniek kótovaný v Spojenom kráľovstve menej ako 24 hodín po tom, čo sa Rolex SA rozhodla kúpiť konkurenta, spoločnosť Bucherer AG. Fotograf: Jose Sarmento Matos/Bloomberg cez Getty Images

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Akcie Watchs of Switzerland vo štvrtok o 08:46 londýnskeho času klesli o 30 % po tom, čo maloobchodný predajca luxusných hodiniek znížil svoj plán na fiškálny rok 2024.

„Napriek pozitívnemu začiatku úvodnej časti 3. štvrťroka fiškálneho roka 24, WOSG potom zaznamenala volatilnú obchodnú výkonnosť pred Vianocami a po nich, keďže náročné makroekonomické podmienky ovplyvnili spotrebiteľské výdavky v luxusnom maloobchodnom sektore,“ uviedla spoločnosť. v aktualizácii obchodovania.

“Teraz očakávame, že tieto náročné podmienky zostanú pre bilanciu nášho fiškálneho roka.”

Spoločnosť teraz očakáva príjmy vo výške 1,53 – 1,55 miliardy GBP (1,94 – 1,97 miliardy USD), čo je pokles oproti predchádzajúcemu odhadu 1,65 – 1,7 miliardy GBP. Konštantný rast menových príjmov – ktorý nezahŕňa kolísanie meny – bol revidovaný prudko nadol z 8 – 11 % na 2 – 3 %, zatiaľ čo marža EBIT (zisk pred úrokmi a zdanením) sa teraz predpokladá na úrovni 8,7 – 8,9 %.

Spoločnosť uviedla, že dopyt po jej kľúčových značkách zostáva silný v USA, kde predaj pokračuje v dvojcifernom raste, ale Spojené kráľovstvo bolo „viac výzvou“ a ovplyvnilo širokú škálu značiek luxusných hodiniek a neznačkových šperkov.

“Sviatočné obdobie bolo tento rok obzvlášť nestále pre luxusný sektor, pričom spotrebitelia prideľovali výdavky do iných kategórií, ako je móda, krása, pohostinstvo a cestovanie. Aj keď sme z tohto trendu sklamaní, povzbudzuje nás náš podiel na trhu…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/watches-of-switzerland-shares-plunge-28percent-after-guidance-cut.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.