Novinky

Veľký záujem Slovákov o malé OZE potvrdili ďalšie čísla, do sietí pripojili desiatky tisíc nových zdrojov

0 0

2024-01-17 10:34:02 – (SITA.sk)

Veľký záujem slovenských odberateľov o výstavbu svojich malých obnoviteľných elektrární potvrdzujú ďalšie čísla. Na Slovensku v minulom roku pripojili distribučné spoločnosti do svojich sietí spolu 21 307 nových malých obnoviteľných zdrojov energií (OZE). Ich výkon predstavuje 267 megawattov, čo je približne o 200 megawattov viac ako rok predtým.

Ako informovala Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI), najviac malých OZE 11 202 s celkovým výkonom 108 megawattov sa pripojilo na západnom Slovensku. Nasledovalo stredné Slovensko so 6 028 novými elektrárňami s celkovým výkonom 103 megawattov. Najmenej…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/venergetike/velky-zaujem-slovakov-o-male-oze-potvrdili-dalsie-cisla-do-sieti-pripojili-desiatky-tisic-novych-zdrojov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.