Novinky

Trhy riskujú, že sa stávkami na zníženie sadzieb „porazia“: člen ECB

0 0


Knot z ECB hovorí, že pohyby trhu by mohli byť zničujúce vzhľadom na očakávania zníženia sadzieb

Trhy „predbiehajú“ očakávania zníženia sadzieb, povedal v stredu pre CNBC prezident holandskej centrálnej banky Klaas Knot.

“Problémom pre nás je, že v konečnom dôsledku sa to môže stať sebazničujúcim. Sme optimistickí, že máme vierohodnú vyhliadku návratu inflácie na 2 % v roku 2025. Aby sa tak stalo, je však ešte potrebné veľa vecí.” “ Povedal člen Európskej centrálnej banky Knot vo svojom prejave Svetové ekonomické fórum v Davose.

“Základom tejto projekcie je trajektória úrokových sadzieb, predpokladaná trajektória úrokových sadzieb, ktorá obsahuje podstatne menšie uvoľnenie, ako je v súčasnosti zakotvené v trhovom oceňovaní. Takže existuje riziko, že sa zničí.”

Knot povedal, že centrálna banka eurozóny sa zaoberala celkovými finančnými podmienkami a že „čím väčšie uvoľnenie trh pre nás už urobil, tým je menšia pravdepodobnosť, že znížime sadzby“.

ECB de Galhau tvrdí, že sprísňovanie menovej politiky bolo úspešnejšie, než sa očakávalo

“Myslím si, že na súčasných trhoch existujú očakávania týkajúce sa pohybov našich menových sadzieb, ktoré nebudeme obhajovať. Keď bude trhom jasné, že to obhajovať nebudeme, očakávam určitú korekciu smerom k trajektórii úrokových sadzieb, ktorá bola základom nášho optimizmu. postupný návrat k 2 % inflácii v roku 2025,“ dodal.

Predstavitelia ECB na tohtoročnom Davose do značnej miery potlačili očakávania trhu týkajúce sa zníženia úrokových sadzieb, ktoré sa začne už na jar.

Šéf rakúskej centrálnej banky Robert Holzmann, arcijastrab ECB, povedal CNBC v pondelok, že došlo k ohrozeniu inflačného obrazu, čo by mohlo znamenať, že sadzby sa tento rok vôbec nepohnú nižšie.

Ale jeho holubičí kolega, guvernér portugalskej centrálnej banky Mario Centeno, nakreslil optimistický obraz inflačnej trajektórie.

Jastrab ECB Holzmann vidí v tomto roku možnosť bez zníženia sadzieb

ECB sa bude držať svojho plánu na zníženie inflácie, keďže bojuje s rizikami vyplývajúcimi z napätého trhu práce a geopolitickej neistoty v Červenom mori, uviedol v stredu Knot.

“Ak sa chystáme odstrániť niektoré z…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/markets-risk-being-self-defeating-with-rate-cut-bets-ecb-member.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.