Novinky

Blanár neodsúdením severokórejských dodávok rakiet Rusku ublížil Slovensku, Valášek chce počuť vysvetlenie

0 0

2024-01-17 08:22:47 – (SITA.sk)

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár svojim rozhodnutím nepridať sa k odsúdeniu severokórejských dodávok rakiet Rusku oslabil prestíž Slovenska a ublížil jeho záujmom.

Vyhlásil to podpredseda Progresívneho Slovenska a podpredseda zahraničného výboru parlamentu Tomáš Valášek.

Chce počuť vysvetlenie

V tejto súvislosti zároveň na stredu inicioval mimoriadne zasadnutie výboru, na ktorom bude chcieť počuť od ministra vysvetlenie.

„K vyhláseniu sa pridali všetky štáty EÚ a NATO okrem troch – Maďarska, Turecka a práve Slovenska. Vláda Viktora Orbána sa pritom systematicky stavia na stranu Ruska; prezident Turecka zas v teroristoch z Hamasu vidí bojovníkov za slobodu. Toto je spoločnosť, v ktorej sme sa ocitli,“


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/blanar-neodsudenim-severokorejskych-dodavok-rakiet-rusku-ublizil-slovensku-valasek-chce-pocut-vysvetlenie/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.