Novinky

Tesla znižuje ceny nemeckých áut po podobných zníženiach v Číne

0 0


Tesla Model Y, vybavená systémom FSD. Tri predné kamery pod čelným sklom v blízkosti spätného zrkadla.

Mark Leong | The Washington Post | Getty Images

Tesla v utorok neskoro večer znížila ceny svojich áut Model Y vo viacerých krajinách v Európe, týždeň po tom, čo v Číne oznámila podobné zníženie cien za svoje autá Model 3 a Model Y.

Spoločnosť znížila ceny svojich áut predávaných do Nemecka, Francúzska, Nórska a Holandska, podľa údajov z miestnej verzie webových stránok firmy na každom z týchto trhov.

V Nemecku sa model Y s pohonom zadných kolies teraz predáva za 42 990 eur (46 760,65 USD), čo predstavuje zhruba 4,2 % zľavu oproti predchádzajúcej maloobchodnej hodnote automobilu. Model Y Long Range teraz stojí 49 990 eur, čo je o 8,1 % menej oproti predchádzajúcej cene, zatiaľ čo model Y so zadným náhonom sa predáva za 42 990 eur, čo je o 4,2 % menej.

Vo Francúzsku Tesla znížila ceny svojich áut Model Y až o 6,7 %, kým v Holandsku Tesla znížila ceny Modelu Y až o 7,7 %. V Nórsku spoločnosť znížila ceny o 5,6 % až 7,1 %.

Akcie Tesly boli pri obchodovaní pred trhom v USA o 1,6 % nižšie.

Zníženie prichádza po tom, čo Tesla oznámila zníženie cien za svoje autá Model 3 a Model Y v Číne. Spoločnosť počas minulého roka agresívne znížila ceny svojich áut v Číne, podhodnotenie miestneho konkurenta BYD.

Tesla znížila ceny Modelu 3 o 6 % v porovnaní s decembrom minulého roka, čím znížila aj ceny Modelu Y o 11 %, podľa údajov JL Warren Capital.

Nemecké operácie Tesly boli ovplyvnené poruchami v Červenom mori po tom, čo Iránom podporovaná skupina Húsíov začala útoky na lode prechádzajúce kľúčovou trasou, spôsobiť zmätok v globálnom obchode a vyvolanie medzinárodnej kritiky.

V dôsledku turbulencií na Blízkom východe Tesla uviedla, že pozastaví väčšinu výroby áut na svojom…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/tesla-slashes-prices-on-germany-cars-after-similar-cuts-in-china.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.