Novinky

Svet by sa mal pripraviť na ochorenie X, tvrdí šéf WHO

0 0

2024-01-17 18:12:43 – (SITA.sk)

Svet by sa mal pripraviť na budúce neznáme choroby, povedal delegátom na Svetovom ekonomickom fóre v Davose šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Ochorenie X

Organizácia pre takéto ochorenia používa od roku 2018 výraz ochorenie X. Informuje o tom denník The Guardian.

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus vysvetlil, že výraz ochorenie X začali používať, aby mali zástupné označenie pre „ochorenie, o ktorom nevieme, že môže prísť“.

Poznamenal, že na vírusové ochorenie podobné covidu sa pripravovali ešte pred pandémiou, ktorá sa začala v roku 2020, a v podstate možno COVID-19 nazvať prvým ochorením X. Takýto scenár sa pritom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/svet-by-sa-mal-pripravit-na-ochorenie-x-tvrdi-sef-who/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.