Novinky

Európa musí byť pred neistými americkými voľbami asertívnejšia: Macron

0 0


Emmanuel Macron, francúzsky prezident, prednesie osobitný prejav v druhý deň Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose v stredu 17. januára 2024. Každoročné stretnutie politických lídrov, vrcholových predstaviteľov a celebrít v Davose sa koná od januára. 15 až 19. Fotograf: Hollie Adams/Bloomberg cez Getty Images

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu povedal, že Európa musí byť na svetovej scéne asertívnejšia, keďže čelí neistej budúcnosti svojich vzťahov s USA.

V možnom kývnutí smerom k potenciálnemu znovuzvoleniu Donalda Trumpa Macron povedal, že Európa by si mala zvoliť vlastnú cestu v následných problémoch, a nie sa príliš spoliehať na svojho spojenca za Atlantikom.

“Rok 2024 bude pre Európanov kľúčovým rokom. Musíme dokázať, že dokážeme byť viditeľnejší, vynaložiť viac úsilia, nech sa v Spojených štátoch stane čokoľvek,” povedal na stretnutí. Svetové ekonomické fórum v DavoseŠvajčiarsko, podľa prekladu.

V centre týchto problémov sú konflikty na Ukrajine a na Blízkom východe, ako aj zmena klímy, povedal Macron.

Prichádza v čase, keď podpora USA pre konflikt na Ukrajine klesá, najmä medzi republikánmi – vrátane Trumpa – ktorí považujú prebiehajúcu vojnu za príliš nákladnú a vzdialenú od priorít USA.

Odpor pridáva k pocitu euroskepticizmu, ktorý Trump často vyjadril počas svojho pôsobenia v úrade.

Hoci tento rok v Davose chýbal, Trumpovo potenciálne znovuzvolenie bolo a kľúčová téma z rozhovoru v alpskom stredisku po tom, čo v pondelok vyhral predsedníctvo v Iowe.

Európa sa ocitla uprostred napätia medzi USA a Čínou


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/europe-must-be-more-assertive-ahead-of-uncertain-us-election-macron.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.