Novinky

Sadzby za leteckú prepravu sa zvýšia, keď odosielatelia vstúpia do režimu prežitia

0 0


Lietadlá DHL Cargo sú vyložené na letisku Halle-Leipzig 28. februára 2014 v nemeckom Lipsku. Čoskoro rozšírený uzol zvládne každý pracovný deň 2 000 ton nákladu alebo 100 000 balíkov a dokumentov. Každý týždeň večer pristane až 60 nákladných lietadiel.

Marco Prosch | Getty Images

Útoky Húsíov v Červenom mori nielenže zvyšujú námornú nákladnú dopravu, ale aj letecká nákladná doprava sa zvýši, pretože globálne obchodné toky sa čoraz viac narušujú.

V posledných týždňoch sadzby za námornú prepravu vzrástli až o 10 000 USD za 40-stopový kontajnerkeď sa kontajnerové lode, ktoré sa snažia vyhnúť útokom, vydali na dlhé obchádzky okolo Mysu dobrej nádeje v Juhoafrickej republike, čím odklonili viac ako 200 miliárd dolárov nákladu od kritickej obchodnej tepny.

Oneskorenia námorného obchodu môžu niektorých maloobchodníkov podnietiť, aby prešli na leteckú nákladnú dopravu, keďže spoločnosti, ktoré bežne posielajú svoj tovar po mori chcete zabezpečiť rýchlejšie doručenieuviedli analytici.

To znamená, že letecký náklad bude hrať rozšírenú úlohu v ekosystéme dodávateľského reťazca. Letecká preprava môže skrátiť dodacie lehoty na len pár dní v porovnaní s týždňami zaoceánskych prepravcov.

“Niektorí zasielatelia sú už v režime prežitia s jediným cieľom: 'Uistite sa, že sa môj náklad pohybuje všetkými možnými prostriedkami',” povedal Matthew Burgess, viceprezident globálnych oceánskych služieb v CH Robinson.

Generálny riaditeľ spoločnosti Chevron Mike Wirth o útokoch na Červené more, prechode na energiu a cenách ropy

V očakávaní prílevu konverzie oceánu na vzduch už dopravná logistická firma blokuje dodatočnú vzdušnú kapacitu na hlavných obchodných trasách, aby udržali náklad v pohybe, povedal Burgess.

Nemecký logistický gigant DHL prostredníctvom e-mailu pre CNBC uviedol, že spoločnosť dostala niekoľko dopytov, ale zatiaľ nie toľko konverzií.

“Očakávame, že sa to zmení, ak bude situácia v Červenom mori pokračovať,” povedal Andreas Von Pohl, vedúci leteckej nákladnej dopravy pre DHL Global Forwarding Americas.

Ak sa tak stane, nevyhnutne to zvýši sadzby aj…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/red-sea-attacks-air-freight-rates-to-rise-as-shippers-enter-survival-mode.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.