Novinky

Prognózy HDP Číny na rok 2024 od JPMorgan, Goldman, Citi, Morgan Stanley

0 0


MEISHAN, ČÍNA – 15. JANUÁRA: Textilný robotník pracuje v dielni Sichuan Renshou Jin'e Textile Co., Ltd. 15. januára 2024 v Meishane, provincia Sichuan v Číne. (Foto od Pan Jianyong/VCG cez Getty Images)

Vcg | Visual China Group | Getty Images

Veľké medzinárodné investičné banky očakávajú, že čínska ekonomika bude v roku 2024 rásť pomalším tempom ako v roku 2023, podľa ročných predpovedí zverejnených v posledných mesiacoch.

Priemerná predpoveď medzi piatimi spoločnosťami, vrátane Goldman Sachs a Morgan Stanley, poukázala na 4,6-percentný nárast reálneho HDP v tomto roku z 5,2 % očakávaných v roku 2023.

Čína mala v stredu zverejniť údaje o HDP za rok 2023 a predtým oznámila oficiálny cieľ rastu na tento rok okolo 5 %. Premiér v utorok na Svetovom ekonomickom fóre v Davose Povedal Li Qiang Čínska ekonomika vlani vzrástla o približne 5,2 %.

Peking má odhaliť tohtoročný cieľ na výročnej parlamentnej schôdzi začiatkom marca.

Predpovede HDP Číny

Pevný20242023
Goldman Sachs4.85.3
UBS4.45.2
Citi4.65.3
JPMorgan4.95.2
Morgan Stanley4.25.1
Priemerná4.65.2

Spomedzi piatich bankových prognóz, ktoré CNBC sledovala, mala JPMorgan najvyššiu 4,9 %, zatiaľ čo Morgan Stanley mala najnižšiu 4,2 %.

“Dôležitou úlohou v roku 2024 je riadiť riziko poklesu v ekonomike, najmä v dôsledku korekcie trhu s nehnuteľnosťami a jej prelievania,” uviedol hlavný čínsky ekonóm JPMorgan a vedúci ekonomického výskumu Veľkej Číny Haibin Zhu a jeho tím v skoršej správe. mesiac.

“Deflačný tlak pravdepodobne v roku 2024 pominie s obratom globálnych cien komodít a domácich cien bravčového mäsa, ale nízka inflácia zostane spolu s nedostatočným domácim dopytom,” uviedli analytici s tým, že nové technológie a iné sektory rýchlo rástli, ale nie. dostatočne kompenzovať bývanie a iné prekážky rastu.

Svetové…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/china-2024-gdp-forecasts-by-jpmorgan-goldman-citi-morgan-stanley.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.