Novinky

Rezolúcia Európskeho parlamentu potvrdila obavy mimovládnych organizácií. Brusel sa obáva dopadov na živé korupčné prípady

0 0

2024-01-17 13:37:22 – (SITA.sk)

Rezolúcia Európskeho parlamentu (EP) potvrdila obavy mimovládnych organizácií, že zamýšľané kroky vlády Roberta Fica (Smer-SD) ohrozia spravodlivosť a boj proti korupcii. Informovali o tom mimovládne organizácie Via Iuris, Transparency International Slovensko (TIS), INEKO a Nadácia Zastavme korupciu, ktoré už v decembri adresovali eurposlancom výzvu na ochranu právneho štátu. Výzvu podpísalo viac ako 38-tisíc občanov.

Nechce nám škodiť

Organizácie zdôraznili, že Brusel nechce škodiť Slovensku, ale pomôcť občanom, aby aj naďalej žili v štáte, ktorý chráni ich majetok a netoleruje korupciu a rozkrádanie.

„Skutočnosť, že Slovensku môžu hroziť sankcie vrátane zmrazenia eurofondov je dôsledkom krokov súčasnej vlády, a nie Bruselu či…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rezolucia-europskeho-parlamentu-potvrdila-obavy-mimovladnych-organizacii/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.