Novinky

Čína nedosahuje odhady HDP za štvrtý štvrťrok, pokračuje vo zverejňovaní údajov o nezamestnanosti mladých ľudí

0 0


Výstavba v projekte Isle Maison spoločnosti China Vanke Co. v Hefei v Číne v pondelok 27. novembra 2023.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

PEKING – Čína v stredu premeškala odhady HDP za štvrtý štvrťrok, zatiaľ čo obnovila vykazovanie miery nezamestnanosti mladých ľudí.

HDP za posledné tri mesiace roku 2023 vzrástol o 5,2 %, uvádza čínsky národný štatistický úrad. To je menej ako prognóza 5,3 % v prieskume agentúry Reuters.

Rast HDP za celý rok bol tiež 5,2 %.

„S klesajúcimi investíciami do sektora nehnuteľností je ekonomika viac závislá od výrobného sektora a sektora služieb,“ uviedol v poznámke Zhiwei Zhang, prezident a hlavný ekonóm Pinpoint Asset Management.

“Uskutočnenie tohto prechodu bude nejaký čas trvať. Kľúčovou otázkou na trhu je, kedy sa prechod v sektore nehnuteľností skončí.”

Bez započítania ľudí, ktorí ešte študujú, bola miera nezamestnanosti mladých ľudí vo veku 16 až 24 rokov 14,9 %, zatiaľ čo miera nezamestnanosti v mestách bola v decembri 5,1 %.

Úrad v lete dočasne pozastavil zverejňovanie miery nezamestnanosti pre mladšiu vekovú skupinu s odvolaním sa na potrebu prehodnotiť metódy výpočtu. Táto miera nezamestnanosti sa predtým vyšplhala na rekordy nad 20 %.

Maloobchodné tržby vzrástli v decembri v porovnaní s minulým rokom o 7,4 %, pričom chýbali očakávania rastu o 8 %.

Priemyselná produkcia vzrástla v decembri v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 6,8 %, čím prekonala prognózy rastu o 6,6 %.

Investície do fixných aktív na rok 2023 vzrástli o 3 %, čo je mierne nad očakávaným nárastom o 2,9 %.

V rámci investícií do fixných aktív poklesli nehnuteľnosti v roku 2023 o 9,6 %. Investície do infraštruktúry vzrástli o 5,9 %, kým investície do priemyselnej výroby o 6,5 %.

Online maloobchodný predaj fyzického tovaru vzrástol o 8,4 %, čo predstavuje takmer 28 % z celkových maloobchodných tržieb.

Štatistický úrad tiež uviedol, že maloobchodné tržby v službách vzrástli v roku 2023 o 20 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Maloobchod…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/china-misses-fourth-quarter-gdp-estimates-resumes-posting-youth-unemployment-data.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.