Novinky

Predaj klasických áut Bring a Trailer dosiahol rekordných 1,4 miliardy dolárov

0 0


Porsche 910 z roku 1967

Zdroj: Bringatrailer.com

Bring a Trailer, populárna online aukčná stránka pre zberateľské autá, zaznamenala v roku 2023 rekordné predaje, aj keď ceny klasických áut klesli.

Tržby spoločnosti Bring a Trailer sa v minulom roku zvýšili o približne 2 % na viac ako 1,4 miliardy dolárov z 1,35 miliardy dolárov v roku 2022, uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Randy Nonnenberg. Bring a Trailer predalo v roku 2023 viac ako 30 000 áut, čo je o 19 % viac ako v roku 2022.

Nárast počtu predaných áut pomohol vyrovnať pokles cien. Priemerná cena auta predávaného na stránke klesla na 54 000 dolárov v roku 2023 z 59 500 dolárov v roku 2022.

Rast spoločnosti znamenal vzácne svetlé miesto na trhu s klasickými automobilmi v roku 2023, keďže ceny klesli zo svojich horúčkovitých maxím v rokoch 2021 a 2022 a rastúce úrokové sadzby si vybrali daň na zberateľoch. Celkový aukčný predaj klasických áut (za online aj živé aukcie) klesol minulý rok o 3 % na 4,19 miliardy dolárov zo 4,32 miliardy dolárov v roku 2022, podľa údajov Classic.com. Ceny mnohých modelov podľa analytikov klasických automobilov klesli o 10 % alebo viac.

Komerčné lietadlo 2014 na 592 míľ

Zdroj: Bringatrailer.com

V rozhovore pre CNBC Nonnenberg uviedol, že inflácia, ekonomická neistota, nestály akciový trh a nepokoje v zámorí ochladili dopyt medzi potenciálnymi záujemcami. Povedal však, že predajcovia stále ponúkajú trofejné autá a kupujúci dražia, aj keď sú ich ponuky nižšie.

“Ľudia boli trochu nervózni zo svojho portfólia, takže to môže spomaliť voľný nákup áut,” povedal. “Mysleli sme si, že by sme mohli vidieť, že ľudia prestanú predávať alebo držať autá, ak sú nervózni. Zaujímavé je, že sme to nevideli. Stále sme videli ľudí, ktorí chcú obchodovať s niečím iným. Len to trochu zmenilo ceny.” “

Nízkonákladová a užívateľsky prívetivá platforma Trailer tiež naďalej priťahovala nadšencov automobilov. Počet jeho registrovaných používateľov vzrástol v roku 2008 na 1,2 milióna…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/classic-car-auction-site-bring-a-trailer-sales-hit-record-1point4-billion.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.