Novinky

Irán varuje USA, aby nespájali svoj osud s osudom izraelského Netanjahua

0 0


Iránsky minister zahraničných vecí Hossein Amir-Abdollahian hovorí počas spoločnej tlačovej konferencie so svojím tureckým náprotivkom v Teheráne 3. septembra 2023.

Atta Kenare | AFP | Getty Images

Iránsky minister zahraničných vecí varoval USA, aby „nezväzovali svoj osud“ s osudom premiéra Benjamina Netanjahua, a uviedol, že plná podpora Washingtonu Izraelu je „koreňom neistoty v regióne“.

“USA by nemali, pán (Joe) Biden by nemal spájať ich osud s osudom Netanjahua,” povedal na margo CNBC Dan Murphy iránsky minister zahraničných vecí Hossein Amir-Abdollahian. Svetové ekonomické fórum v Davose.

Jeho komentáre prišli ako vojna medzi Izraelom a Hamasom presahuje 100. deň.

USA majú vyjadril vytrvalú podporu za Izrael vo vojne proti Hamasu v Gaze.

Palestínska militantná skupina Hamas prenikla do Izraela 7. októbra, pričom zabila viac ako 1200 ľudí a zajala viac ako 240 rukojemníkov.

Po útoku americký prezident Joe Biden priletel do krajiny na prejav solidarity a prisľúbil vojenskú podporu vo výške miliárd dolárov. Minister zahraničných vecí Antony Blinken odvtedy niekoľkokrát navštívil Izrael.

“Plná spolupráca Bidena a Bieleho domu s násilníkmi ako Netanjahu v Izraeli je koreňom neistoty v regióne,” dodal Amir-Abdollahian.

Biely dom okamžite neodpovedal na žiadosť CNBC o komentár.

Pomáhať Húsíom?


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/iran-warns-us-not-to-tie-their-destiny-to-the-fate-of-israels-netanyahu.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.