Novinky

Nemecká verejnosť znepokojuje viac ako nárast inflácie, hovorí predseda Siemens Energy

0 0


Ľudia musia byť úprimní, pokiaľ ide o kompromisy potrebné na energetickú transformáciu: stolička Siemens Energy

Joe Kaeser, predseda Siemens Energy, je viac znepokojený pochmúrnym sentimentom verejnosti v Nemecku ako nedávnym nárast inflácie.

Bývalý generálny riaditeľ nemeckého konglomerátu Siemens uviedol, že bázické efekty a mesačné a štvrťročné údaje o cenách znamenali, že sa príliš nezameriaval na ročnú celkovú infláciu.

“Viac ma znepokojuje nálada, ktorú máme v Nemecku. Ľudia sú sklamaní, každý sa pýta, čo bude ďalej, čo ma čaká. To je to, čo musíme ľuďom vysvetliť, aby boli opäť optimistickejší.” “ povedal Kaeser pre CNBC Svetové ekonomické fórum.

“Vždy hovorím, pozri ľudia, noc je vždy najtemnejšia pred úsvitom. Pozrite sa na príležitosti.”

Kaeser povedal, že nemecká vláda potrebuje predložiť plán v oblasti energetiky, pracovných miest a hospodárskeho rastu a posunúť sa za súčasnosť priemyselné spory. Medzitým, povedal, krajina musí byť vzorom v znižovaní emisií a musí vymýšľať produkty a služby pre budúcnosť, ktoré sú ekonomicky realizovateľné.

“Musíme ísť znova z obrany do útoku,” dodal.

Na hlavné problémy Kaeser, visiaci nad stratovou veternou elektrárňou Siemens Energy, povedal: “Neba sa rozjasní vetrom, keď budeme úprimní, že máme energetický trojuholník, z ktorého nemôžeme uniknúť.”

Ide o rovnováhu medzi udržateľnosťou, cenovou dostupnosťou a bezpečnosťou dodávok, povedal.

“Ak chcete byť veľmi udržateľný, musíte to urobiť za určitú cenu. Ak chcete byť cenovo dostupný, musíte mať premosťovaciu technológiu, ako sú plynové turbíny, ktoré môžu využívať aj vodík. Musíme teda mať viac úprimnosť o nákladoch na udržateľnosť.”


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/german-public-gloom-more-concerning-than-rise-in-inflation-siemens-energy-chair-says-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.