Novinky

Jamie Dimon varuje pred ekonomikou USA v rokoch 2024, 2025

0 0


Jamie Dimon varuje, že „všetky tieto veľmi silné sily“ ovplyvnia americkú ekonomiku v rokoch 2024 a 2025

JPMorgan Chase generálny riaditeľ Jamie Dimon povedal, že zostáva opatrný v súvislosti s americkou ekonomikou počas nasledujúcich dvoch rokov kvôli kombinácii finančných a geopolitických rizík.

“Máte všetky tieto veľmi silné sily, ktoré nás ovplyvnia v rokoch 24 a 25,” povedal Dimon Andrewovi Rossovi Sorkinovi v stredu v rozhovore pre CNBC. na Svetové ekonomické fórum v Davose vo Švajčiarsku.

“Ukrajina, teroristická aktivita v Izraeli (a) Červenom mori, kvantitatívne sprísnenie, o ktorom stále pochybujem, či presne chápeme, ako to funguje,” povedal Dimon. Kvantitatívne sprísnenie sa vzťahuje na kroky Federálneho rezervného systému s cieľom znížiť svoju súvahu a obmedziť predchádzajúce snahy vrátane programov nákupu dlhopisov.

Dimon v minulosti obhajoval opatrnosť pár rokov, napriek rekordným ziskom JPMorgan, najväčšej národnej banky, a americkej ekonomiky, ktorá prekonala očakávania. Napriek korozívnemu vplyvu inflácie zostal americký spotrebiteľ väčšinou zdravý kvôli dobrej úrovni zamestnanosti a úsporám z obdobia pandémie.

Podľa Dimona relatívne silný akciový trh v posledných mesiacoch ukolísal investorov pred možnými budúcimi rizikami. The S&P 500 trhový index vzrástol za posledný rok o 19 % a nie je ďaleko od vrcholových úrovní.

“Myslím si, že je chybou predpokladať, že všetko je tuctové,” povedal Dimon. “Keď sú akciové trhy hore, je to niečo ako táto malá droga, ktorú všetci cítime, že je jednoducho skvelá. Ale pamätajte, že sme mali toľko fiškálnej menovej stimulácie, takže som trochu opatrnejší.”

Generálny riaditeľ Goldman Sachs David Solomon: „Je pre mňa ťažké“ vidieť pohľad trhu na sedem znížení sadzieb v roku 2024

Goldman Sachs Generálny riaditeľ David Solomon v stredu povedal, že hoci sa trhové prostredie bez geopolitických otázok “cíti dnes lepšie” ako pred rokom, trápi ho prudko stúpajúca úroveň dlhu USA.

“Veľmi ma znepokojuje rastúci dlh,” povedal Solomon. “Je to problém veľkého rizika, s ktorým sa budeme musieť vysporiadať a počítať s ním, len…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/jamie-dimon-warns-on-us-economy-in-2024-2025.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.