Novinky

Google hovorí, že najnovšie spomalenie YouTube nesúvisí s blokovačmi reklám (Aktualizované: vyhlásenie o AdBlock)

0 0


Kredit: Edgar Cervantes / Android Authority
  • Google potvrdil, že najnovšie spomalenie YouTube nemá nič spoločné s blokovačmi reklám.
  • Zdá sa, že problém pramení z predchádzajúcich aktualizácií AdBlock a AdBlock Plus.
  • Oba blokátory reklám teraz dostali novú aktualizáciu, ktorá problém rieši.

Aktualizácia: 17. januára 2024 (00:42 ET): Informovala o tom technologická skupina Eyeo, ktorá zahŕňa AdBlock a AdBlock Plus Android Authority že tieto dva blokátory reklám boli aktualizované, aby vyriešili problém spomaľovania YouTube a iných platforiem pre ich používateľov. Spoločnosť sa s nami podelila o nasledujúce vyhlásenie.

Používatelia AdBlock a Adblock Plus nedávno zaznamenali spomalenie výkonu a vyššie využitie procesora pri prehliadaní YouTube a iných webových stránok. Náš technický tím problém vyriešil a vydal ABP 3.22.1 a AB 5.17.1. Nové verzie sú už dostupné v obchodoch s rozšíreniami Opera a Edge. To znamená, že problém je vyriešený a používatelia AdBlock a AdBlock Plus by nemali mať problémy súvisiace s opravenou chybou, len čo sa ich rozšírenie aktualizuje na novú verziu. Náš tím bude situáciu pozorne sledovať a v prípade potreby je pripravený urobiť ďalšie úpravy.

Od písania tejto aktualizácie sú najnovšie verzie AdBlock a AdBlock Plus k dispozícii aj v prehliadačoch Chrome a Mozilla.


Pôvodný článok: 16. januára 2024 (00:07 ET): Spoločnosť Google potvrdila, že najnovšie spomalenia, s ktorými sa ľudia na YouTube stretávajú, nesúvisia s jej vojnou proti blokovačom reklám, aj keď predtým priznala, že obmedzuje výkon pre tých, ktorí používajú blokátory reklám.

Minulý týždeň zasiahla používateľov nová vlna spomalení, pričom mnohí sa na problém sťažovali na Reddit. Používatelia YouTube uviedli, že na platforme s povolenými blokovačmi reklám zaznamenávajú veľké oneskorenia. Niektorí s predplatným YouTube Premium tiež zaznamenávajú spomalenie, pretože používajú blokátory reklám na iné účely. Je zvláštne, že Google potvrdil, že blokátory reklám nemajú nič spoločné s pretrvávajúcim problémom.

Nedávne správy o používateľoch, ktorí majú oneskorené načítanie na YouTube, nesúvisia s našimi snahami o zisťovanie blokovania reklám,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení Android Central. „Naše centrum pomoci ponúka tipy na riešenie problémov pre používateľov, ktorí majú problémy,“ dodala spoločnosť.

Určite sa oplatí postupovať podľa krokov na riešenie problémov navrhnutých spoločnosťou Google, ale je tiež dôležité poznamenať, že výkon služby YouTube bude nepochybne ovplyvnený používaním blokovačov reklám. Zdá sa, že problémy súvisia aj s používaním najnovších verzií AdBlock a AdBlock Plus.

Podľa vývojára uBlock Origin Raymonda Hilla je regresia tvrdšia pre tých, ktorí mali nápad používať AdBlock aj AdBlock Plus súčasne. Vysvetľuje, že problém spočíva skôr v blokátoroch reklám, než v tom, že Google presadzuje nový kód na spomalenie YouTube.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/youtube-slowdown-google-statement-3403594/

Obrázok:androidauthority.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.